| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am facut sex bineinteles cu prezervativ de doua ori.
A doua oara a avut loc o penetrare vaginala de 1 minut neprotejat, apoi a pus prezervativul si totul a decurs ok cu ejaculare in prezervativ.
Am citit pe internet si am vazut ca se poate ramane insarcinata chiar daca a fost doar 1 minut neprotejat ca se putea ramane pe uretra penisului spermatoizi de la prima ejaculare asa ca am cumparat pastila escapelle.
Mentionez ca am facut sex la ora 14, astazi.
Am 15 ani jumatate.
Intrebarea mea este:Ce sa fac?
Iau pastila sa evit orice risc?
Pot pati ceva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari!
Sex neprotejat intre partide, acnd baiatul are sperma pe teava?
Excelent sa ramai imediat insarcianta, asta fiind greseala care o fac toti!
Conditia ca sa ramai gravida este ca tu sa fii in perioada fertila. ESti in perioada fertila?

| Larisa44472 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am luat pilula de a doua zi, la 5 ore distanta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Larisa44472):

Ai citit macar efectele negative ale bombei hormonale care ti-ai bagat-o in corp?
Stii cat de rea este pentru un corp de copilas, ca al tau?

| Sofer a răspuns:

Dacă a urinat după prima ejaculare și apoi ai făcut neprotejat. Nu e risc de sarcina.

| Teo29 a răspuns:

Fiti mai responsabili pe viitor, fara act sexual neprotejat, chiar si daca e vorba de 10 secunde. Acum nu cred ca esti insarcinata, din cate ai explicat mai sus!

| Anonimfath555 a răspuns:

Ai grijă cu pastila, Ia-o ca să eviți orice risc. Ea se ia o singură dată în viață în anumite situații

| Fhdfkvsey a răspuns:

De acum ii faci și tu o supta