| BlackScribble a întrebat:

Azi trebuia sa ma intalnesc cu iubitul meu, dar el a zis ca ma suna sa stabilim la ce ora ne intalnim.Azi am asteptat toata ziua si nu a sunat si nu a dat nici un semn de viata.Nu intra nici pe mess si toata lumea imi zice sa ma despart de al pentru ca isi bate joc de mine...nu stiu ce sa facthinking

ziceti si voi ce ati face in locul meupuppy dog eyes

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pai eu as astepta sa-i analizez comportamentul.Nu te poti desparti de el, doar pentru ca nu te-a sunat azi.Mai asteapta si tu o perioada, si vezi cum se comporta.

| wildthing a răspuns:

Lucrurile sunt atat de simple, iar tu faci sondaje ca sa afli ceea ce e evident. Traim in era spatiala si asta a dus la o inventie omniprezenta: telefonul mobil. Deci, daca prietenul tau avea vreo urma de respect pentru tine si daca nu zace inconstient prin vreun santz, te-ar fi sunat... fara dubiu. Dar el nu a facut-o. Ce iti spune tie lucrul asta?

| claus a răspuns:

Anicuto. daca iti face asta mereu atunci nu e de bine. dar daca are o problema, vorbeste cu el. decide tu daca e bun pentru tine si daca merita atentia si dragostea ta. nu 'toata lumea' sta cu el. tu stai cu el. e iubitul tau. vorbeste cu el, vezi ce se intampla. dar da, nu sta la cheremul lui si nu il lasa sa isi bata joc de tine. incearca sa il faci sa te respecte.
happy

| anamaria_6094 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti mai bine... dupa parerea mea nu cred ca ar trebui sa ii asculti pe altii...trebuie sa iti asculti inima.

| Andrada_5314 a răspuns:

Pai nu as vrea sa pic nici de proasta, dar poate tii la el as avea 2 metode:
1:as inecrca sa vb sincer si sa clarificam totul adica sa il intrebi daca e adv ca isi bate joc de tine
2:m.as desp de el pentru ca nu merita
Acum fa ce. ti zice inima!
Daaca ti.am fost de ajutor cu ceva dai te rog fundita?

| Mic a răspuns:

Daca se intampla pentru prima data acest lucru, atunci inseamna ca a intervenit ceva, dar, parerea mea, asteapta sa-ti dea el o explicatie. Daca este cu adevarat sincer fata de tine, te va suna si isi va cere iertare pentru ca nu avenit, si cu explicatile de rigoare. Parerea mea este ca sa astepti sa faca el primul pas, sa vezi ce va zice.

| Foxxi a răspuns:

Poate s-a razgandit si nu stie cum sa iti spuna. Cel mai bine e sa astepti si daca vezi ca nu da nici un ssemn de viata, te-as sfatui sa il lasi in pacehappy

| elenush_6230 a răspuns:

Am aceiasi problema ca tine ma`m saturat sa astept, la mine este problema ca nimeni nu este de acord cu el>big grin

| Andreeeeee a răspuns:

Suna'l tu si intreaba'l ce s-a intamplat...happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartate, iti spun din proprie experienta.Eu am fost cu un baiat vreo 4 luni, la inceput totul bine si frumos iar apoi nu prea ne mai vedem, imi spune ca ma suna el sa iesim, dar el iesea cu prietenii.Toata lumea imi spune sa ma despart de el ca doar isi bate joc si nu tine la mine.Asa am si facut,
Nici pana in zita de azi, desi au trecut 2 luni nu ma lasa in pace.Acuma eu sunt cea care nu il mai suport. x-(

I-a masuri si pune punct.Inainte sa ai de suferit.:*

Pa, pa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartetede el!

| ii a răspuns:

Pai exista doua variante:
I. Isi bate joc de tine.
II. A intervenit ceva, s-a intamplat ceva cu el.
Ai putea sa-l suni tu.winking