| AnnonnyMa a întrebat:

Baieti,daca v-ar placea o fata,si ati vrea sa va faca un sex oral,dar ea nu vrea, a-ti forta fata respectiva sa va faca?

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Nu, eu personal nu. Dacă se mai gândeşte POATE pe viitor, da. Dacă chiar nu vrea, nici acum, nici pe viitor nu o voi forţa niciodată. Este ceva aiurea, mai ales să o obligi dacă nu vrea. Eu spun că aproape pentru toate fetele este scârbos asta, deci nu aş fortaţ-o deloc.

Id-ul meu: toxicc. drops, dacă mai ai nevoie de vreun sfat.

26 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii ce rezulta din alaturarea acestor cuvinte, sex si a forta, a obliga?
Rezulta un viol, care se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 10 ani...

"Art. 217. - (1) Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, prin constrangerea acesteia sau profitand de imposibilitatea ei de a se apara ori de a-si exprima vointa, se pedepseste cu inchisoare stricta de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi."

Dupa cum vezi,viol se numeste indiferent de ce natura e actul sexual, oral, anal, vaginal!
Nu stiu ce motiv ai sa pui o asemenea intrebare, dar e bine sa fii informata si sa stii sa te aperi!

| Wehrmacht a răspuns (pentru greece12):

Si cum o sa dovedeasca fata ca a fost violata in gura?

| Wehrmacht a răspuns (pentru greece12):

A placea nu inseamna a iubi o persoana. Daca este o nenorocita as face-o-n timp ce ascult asta

http://www.youtube.com/watch?v=F_JF8oSxXtM

| greece12 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Cunostintele tale in domeniul medico-legal sunt nule, nu-i asa?
Ca si manierele, de altfel...

| Wehrmacht a răspuns (pentru greece12):

Oops..scz.E vina site-ului.Al doilea raspuns nu era pentru tine.L-am scris pentru cel care a postat dar TPU l-a pus tot in acel raspuns dat prima data.
Si cum s-ar afla pana la urma ca a fost violata-n gura?

| greece12 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Examinand leziunile suferite (escoriatii, tumefactii, plagi) pe care le prezinta victima, modul probabil de producere a acestora,urmele biologice lasate de agresor(sperma, fire de par, bucati de piele, etc)-toate acestea fac parte din examinarea medico-legala a victimei.
Tu ai senzatia probabil, ca e imposibil sa ramana vreo urma...te inseli.

| Wehrmacht a răspuns (pentru greece12):

Nu am spus ca nu ramane nici o urma.Dar daca nu exista leziuni mari(ci unele care pot fi produse accidental in trimpul sexului oral mai "salbatic") sau nu exista atunci celelalte dovezi sunt inutile.S-a dovedit ca a facut sex oral dar nu s-a dovedit violul.O persoana nu poate fi inchisa doar pentru ca alta a spus ca a fost violata, chiar daca exista dovezi ca cele doua persoane au facut sex.
Depinde si de violator daca intra sau nu la racoare.

| greece12 a răspuns (pentru Wehrmacht):

E o problema foarte controversata, dovedirea unui viol.
Pentru ca stiu ca n-o sa stai sa citesti, am spicuit pentru tine:

" în societatea contemporană continuă să existe mai multe prejudecăți, care nu fac altceva decât să inducă ideea că întreaga vină pentru agresiunea suferită revine femeii:
-femeile spun "nu", dar înțeleg "da";
-violul reprezintă o fantezie sexuală pe care o au, în egală măsură, atât femeile cât și bărbații;
-bărbatul a fost "provocat" de comportamentul sau vestimentația femeii.
Aceste prejudecăți sunt întărite și perpetuate de imaginile pornografice difuzate de mass-media; pornografia este cea care susține, între altele, că femeile incită la, încurajează, cer și chiar au nevoie de violență sexuală (Dworkin, 1999: 166)."

"Codul Penal român definește, deocamdată, violul, ca fiind raportul sexual al unui bărbat cu o persoană de sex feminin, prin constrângerea acesteia sau profitând de imposibilitatea sa de a se apăra sau de a-și exprima voința. "

"O problema majoră o constituie însă modalitatea de dovedire (probațiune) a violului. Jurista Monica Macovei (1995: 62) a constatat faptul că, în general, "virginitatea sau statutul de «femeie cinstită» (determinat prin verificarea vieții intime a femeii, având importanță statutul marital, cercul de prieteni, studiile, încadrarea în muncă, opiniile vecinilor) conferă suport susținerilor victimei cu privire la constrângere; neîncadrarea în una din cele două categorii lipsește afirmațiile femeii de credibilitate, din perspectiva celor care investighează cauza, iar șansele de incriminare a autorului violului sunt minime, considerându-se că raportul sexual a avut loc cu consimțământul femeii." Lipsurile sistemului nostru juridic, combinate cu sentimentele de teamă, rușine și vină ale victimelor duc inevitabil la un număr destul de mic de procese penale, femeile preferând să ascundă faptul că au fost violate."

Din wikipedia.

| mgtow a răspuns:

Nu.

| DNSK a răspuns:

O femeie niciodata nu trebuie obligata. ea trebuie facuta sa vrea. o sa intelegi asta cand o sa mai cresti.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cand simti ceva pentru o fata parca iti e aiurea sa ii spui sa se puna in genunchi si sa...
chiar nu i-as cere, e mai mult un moft la fel ca si analul straight face

| Eufourikul a răspuns:

Nu este nimic de facut, ce sa zic!
Dar sa nu pretinda nici ea sex oralwinking

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, daca ea nu vrea nu o obliga nimeni.

| Alcyon a răspuns:

Asta se cheama viol.

| SimonaCristina a răspuns:

Dacao iubesti nu o fortezi, oricum nu e normal si sanatos ce vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai'da de! Parca tu erai aia care vroia sa faca sex, nu? copil nebun, la 13 ani numai la asta te gandesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e faza cu tine si sexul oral fortat? Daca cineva te forteaza sa-i faci sex oral ori du-te la politie, ori fa-l de bunavoie. Nu mai pune intrebarea asta idioata, sexul cu forta se numeste viol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Poate ca sexul oral provoaca placere foarte mare (nu am practicat, nu am de unde sa stiu), dar sentimentele fetei pe care o plac sunt mai importante. Daca eu chiar o plac nu o pot obliga sa faca ceva ce nu vrea, cand tii la cineva trebuie sa pui binele acelei persoane in fata binelui propriu, in cazul de fata sa pui placerea acelei persoane in fata propriei placeri.

Sper ca te-am ajutat, noapte bunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu. Asta se numeste deja viol.

| usuk a răspuns:

Nu, sau... poate ca as santajao sentimental ca un om perfid si rau ce suntlaughing [glumesc]

| marinaa9 a răspuns:

Ce baiat care ar place o anumita fata ar forta-o sa-i faca sex oral?! straight face

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Tie ti-ar place sa te forteze cineva sa faci ceva? Si nu ai cum sa placi fata respectiva atat timp cat vrei sa o fortezi. Doar o vrei.

| prima a răspuns:

Buna ..eu sunt fata dar cred ca nu tear incurca si parerea unei fete ...nu ar fi frumos din partea ta so impui.ia daca nu vrea insemna ca nu. poate are pricina la aceasta ..mai asteapta sau puneti pofta in cui. daca o placi cu adevarat sexul oral nu este principal

| Nikoleee a răspuns:

Hey, crede-ma, nu fa asta niciodata. Iti spun in calitate de fata ca nu e bine, si va ajunge sa te urasca. Poti incerca sa o convingi, fara sa pari foarte insistent. Ii poti explica ca nu este nimic rau si usor o vei convinge, dar niciodata nu o forta la nimic. Poate ramane cu traume grave.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nikoleee):

Nu este nimic rau? LOL

| gabrieluta10 a răspuns:

Cu siguranta nu
ii poti provoca traume puternice
in plus e ilegal