| saresipiper a întrebat:

Buna baieti, de ce alegeti in primul rand partenere frumoase daca stiti ca nu vreti copii? Adica la ce va ajuta sa aveti langa voi o tipa superba? Care e scopul?

Răspuns Câştigător
| ChrisRo a răspuns:

Buna. E un instinct adanc inradacinat in creierul nostru. Nu numai partenerii de viata ii alegem dupa criteriul estetic, ci si hainele, masinile, electronicele casele, alimentele, animalutele de companie. Suntem fiinte vizuale, ce mai incoace si incolo.

Frumusetea, cel putin in aparenta, inseamna sanatate. Instinctiv, suntem atrasi de parteneri cu gene sanatoase. Uratenia, in schimb, ne aminteste de boala, de faptul ca ceva in organism nu e in regula. Uratenia inseamna asimetrie, de exemplu sa ai un picior mai scurt decat celalalt. Sa incepem de jos in sus cu asimetriile, care creeaza senzatia de uratenie.
-Picioarele sa aiba aceeasi lungime, sa nu fie prea groase, astfel incat sa se frece intre ele in timpul mersului; sa nu fie prea scurte sau prea lungi in raport cu trunchiul
-Fundul, sa nu fie prea lat in raport cu talia si trunchiul
-Talia, sa nu fie prea subtire sau prea groasa in raport cu trunchiul
-Trunchiul, sa nu fie prea scurt sau prea lung in raport cu picioarele
-Gatul, sa nu fie prea scurt sau prea lung fata de distanta normala dintre cap si umeri
-Fizionomia, ca sa lase senzatia de frumusete/sanatate, trebuie sa fie perfect simetrica, practic, partea stanga trebuie sa fie oglindirea părții drepte.
Aici avem:
-Barbia, nu trebuie sa fie nici prea mare nici prea mica in raport cu restul fetei
-Nasul, nu trebuie sa fie coroiat, stramb, nici prea mare nici prea mic fata de baza sa si buza de sus
-Ochii, trebuie sa fie pe aceeasi linie, sa nu aiba pleoapele cazute, sa nu fie prea indepartati sau prea apropiati de baza nasului. Trebuie sa fie complet deschisi, luminosi
-Gura, sa nu fie nici prea stramta nici prea larga
-Fruntea, sa nu fie nici prea ingusta nici prea lata in raport cu restul feței
De asemenea, cosurile, tot felul de impuritati, ne stirbesc frumusetea.

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractia fizica este involuntara

| Emma30555 a răspuns:

E vorba de atracție

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că gândim mai mult cu pla decât cu creierul.
Nu cred că aspectul e de vina pentru că nu atragi tu gagic(daca arăți de la binișor in sus), sunt și tipe frumoase dar cu un caracter de 2 lei. Contează foarte mult și energia ta ca tipa și dacă pari deschisa si prietenoasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E evident ce caracter si ce intelect are ea.

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Poate am mintit si atrag...dar zic invers ca sa-l enervez pe Plato, se pare ca imi ieselaughing)

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Ce bine ma simt cand vad ce scrii. Te-am adus exact unde am vrut!

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Nu par deloc deschisa pentru ca nu sunt disperata. Poate asta la voi e un defect si cautati tipe usor accesibile, dar dupa aceea tot voi le lasati fiindca va plictisiti repede si vreti o femeie la care greu ajungi. Mda

| ChrisRo a răspuns (pentru saresipiper):

Si atunci ce rol au aceste intrebari?

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

De ce să fiu prost și să o las?
Aș lupta (înțelege mai exact)pentru una dar cu o singura condiție să aibă himenul intact și să fie virgina, in rest nu sunt chiar atât de retard sa mi pierd timpul prea mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

Te simti bine pe dracu, frustrato. laughing

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Tu esti virgin? Sau vrei o proasta de care sa-ti bati joc in timp ce ea nu are cu cine sa te compare, am inteles!

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Esti mai virgin decat uleiul de masline, inapoiatule, nu vezi cum te fac din 2 randuri? Crezi tot ce spun eu. Asa sa faci mereu!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

Sărăcuța. Hai că te las în amarul tău, că mai e o luna si ceva până la Craciun, să incep de pe acum sa dăruiesc. Mi-e prea milă și să glumesc cu tine, ca poate te sinucizi si îmi rămâi pe conștiință.

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

Deci să înțeleg că doar daca sunt virgin ar trebui sa mi doresc una virgina. Buna logica bat o sfantu. Da sunt virgin dar nu asta e motivul pentru care aș aștepta doar pentru o virgina, doar oamenii slabi de înger se compara cu alții. Că sfat lasă site urile de socializare și nu te mai uita la tipe mai frumoase că tine(care oricum majoritatea nu sunt așa când se scoală dimineață și se uită în oglindă), se vede că ești extrem de insecure cu chestia asta.
Îmi pare rău de tine și te pot înțelege că ai nimerit doar tipi care și au bătut joc de tine și te au folosit dupa care ti au dat 2 șuturi in fund. Dar asta e doar vina ta, treci peste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai lupta pentru mine?

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Sa mori tu ca si-au batut joc?
Am avut doar baieti foarte atragatori si care m-au tinut ca pe o printesa, desi poate nu meritam mereu! Atat de recunoscatoare sunt!
Iar faptul ca zic de frumusete, ei bine, mai exagerez, e logic ca daca eram urata nu aveam cum sa atrag asemenea tipi.
Sunt diferită de alti oameni si imi place sa depasesc limitele sociale, chiar daca arati bine, de ce sa nu fii cel mai frumos om din lume, daca se poate? Sa fii the best!

Legat de subiectul tau - cum poti emite pretentii ca vrei o virgina daca de exemplu aveai km de fusta in tine, era corect ca ea sa fie pura si neprihanita fizic, moral, iar tu sa fi trecut prin toate muierile? Cine e asa si crede ca merita o virgina, are probleme serioase...frustrari mari, ii este frica de femei cu experienta fiindca alea nu pot fi fraierite sau facute carpe cum vor ei, de aceea cauta o prostuta de care sa isi bata joc lejer, daca tipa face cea mai mica greseala...stie ca aia va plange dupa ei si ca va face din orice un capat de lume daca el se face ca pleaca. Penibil!

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine?rolling on the floor)) hai ca esti amuzant! Mi-e mie mila fe tine, minte stralucita ce esti!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

Singurul motiv pentru care ești ținută că pe o prințesă este pentru că arati bine, nu ești cu nimic mai special că orice altă tipa. Ba chiar ești cea mai superficială care am intrat în contact.
In orice caz daca erai așa frumoasă precum spui pur și simplu știai asta, nu mai trebuia să o și spui că sa mi demonstrezi chestia asta și să te dai mare cu fraierii tai "atrăgători".

E o diferență între sexe, bineteles că era corect, un tip care a trecut prin multe paturi poate fii plin de viață și nu îl afectează atât de mult dpdv spiritual, in schimb una care are multe p. La bord este moartă pe interior. Oricât ar masca chestia asta.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai găsit tocmai tu să faci pe cineva frustrat laughing TOCMAI TU.

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Ce tupeu mizerabil ai sa spui ca nu sunt mai speciala decat altele cand habar n-ai cu cine stai de vorba, de fapt, si spui ca doar frumusetea e singurul meu atu, cand tu scrii "că pe o printesa" nu "ca o printesa", sau "cea mai superficiala care am intrat in contact" laughing laughing aici a murit tot! Imi dau seama ca iti place sa spui de altii vrute si nevrute cand de fapt tu esti oglinda propriei tale gandiri! In locul tau, m-as apuca serios de scoala, si da...doar ultima virgina naiva ar fi salvarea, sper sa ai norocul sa gasesti tipa aia care sa aiba acelasi nivel cu al tau, sa iti incepi si tu viata...

| Alexandrionelu a răspuns:

Te-au ținut ca pe o prințesă? laughing pe tine laughing laughing
Parca și aud replica unui brunet bătrân și gras: " Hai ia-o in gura, prințesă lu' tata", iar pe fundal se aude o melodie a lui Salam laughing)

| saresipiper explică (pentru Alexandrionelu):

Astq e nivelul tau, multumim ca ne-ai zis, brunet batran, incult si gras!laughing

| Alexandrionelu a răspuns (pentru saresipiper):

Razi, tu razi, dar când vei ajunge la vitrina în Germania, nu vei ști care dintre clienții tai bruneți, grași și bătrâni sunt eu laughing

| saresipiper explică (pentru Alexandrionelu):

Deja ne si spui cu ce te ocupi? Da-i inainte! Si caut-o pe mama ta in vitrinele alea!winking

| Delocimportant a răspuns:

Ce intrebari de disperata. Doamne, iart-o!

| saresipiper explică (pentru Delocimportant):

Vezi ca pica catedralele pe tine, preanefericitul virgin ce estilaughing
Vezi de ce nu atragi fetele? Ipocrit si prefacut?

| xeum a răspuns:

Ca-mi plac bibelourile, barbatilor le plac femeile frumoase, asta-i si motivul pentru care esti data la o parte big grin

| saresipiper explică (pentru xeum):

De unde m. m stii ca-s data, boule? big grin nu vezi ca imi bat joc de voi?

| saresipiper explică (pentru xeum):

Doamne, ti-am vazut poza de profil. Cu parere de rau, dar la cum arati tu, nici sa imi speli "bibelourile" nu mi-ar trebui unul ca tinelaughing)

| xeum a răspuns (pentru saresipiper):

Ce te face sa crezi ca unul ca mine s-ar uita la tine? Ma fac de ras c-o troglodita ca tine. Iti reamintesc ca esti urata si vei ramane asa, tu ai recunoscut ca esti pisi laughing

| xeum a răspuns (pentru saresipiper):

Si-a batut soarta destul de tine, nu-mi sta-n fire sa rad de limitati

| saresipiper explică (pentru xeum):

Du-te ba neingraditule si tunde-telaughing m-am lamurit!

| saresipiper explică (pentru xeum):

Si te-am facut sa ma crezi, omul grotei! eu am zis ce am vrut dar realitatea e o certitudine, la tine reiese clar din poza ca esti hid0s!laughing
Multumesc la Dumnezeu ca nu e si cazul meu!

| xeum a răspuns (pentru saresipiper):

Matracuco, pentru mine vei ramane o urata si o proasta, din fericire te accept si asa laughing

| saresipiper explică (pentru xeum):

Parerea ta nu conteaza, cert este ca ma depasesti in ambele! Ani lumina, medievalule! Hai sictir, ca nu accept eu inferiori ca tine!

| Hooddawg a răspuns:

Scopul meu in viata, e femeia cu mustață? Teoretic fiecare isi alege dupa gusturile lui. Practic ce pica?