| zambetfals a întrebat:

buna! Am si eu o problema, va rog frumos sa nu ma luati la "misto ".
Deci, am 13 ani, 1, 60 in inaltime, si la kg am intre 55-58.nu stiu sigur. Problema este ca de fel, seman cu familia mea si am fundul foarte bombat dar stiu ca din totdeauna nu mi-a placut chestia asta.si desi nu arat exagerat de grasa dar totusi plinuta ...ma simt foarte aiurea dar multe pers imi spun ca arat bine si totusi eu nu cred. Din cauza asta am niste obsesii :
1. Sa ma imbrac in pantaloni largi
2. Daca am pantaloni stransi trebuie sa-mi iau ceva care sa-mi acopere fundul.
Multe fete mi-au spus ca si-ar dori fundul meu. dar eu pur si simplu il urasc si in plus urasc cel mai mult cand baietii isi sucesc gatul dupa mine, nu-mi place, mai ales ca baietii aia sunt niste nesimtiti si nu au niciun principiu- ma rog asta este alt subiect -

In legatura cu problema pe care o am, ce ati putea sa ma sfatuiti?
Multumesc - funda! - scuze de categorie -happy

8 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Majoritatea vedetelor si-au facut operatii estetice de marire a fundului si tu ca il ai natural il urast?
Fetele te invidiaza, baietii te doresc... ce vrei mai mult?

Lasa fetele sa isi doreasca fundul tau si baietii sa te admire.

Răspuns utilizator avertizat
| ana_3285 a răspuns:

Pot spune ca ma confrunt aproximativ cu aceeasi problema, dar problema mea nu e ca am fundul bombat, nu asta ma deranjeaza, ci ca am picioarele mai subtiri si cred ca ma dezavantajeaza. dar stai linistita, o sa depasesti momentul

| Utzu_3879 a răspuns:

N-ar trebui sa fii complexata, asa esti... Oricum cine te place, te place asa cum esti big hug

| ella_6981 a răspuns:

Sunt putin mai mica decat tine la inaltime si cam aceeasi greutate numai ca sunt mai mare ca tine(17 ani). cam aceeasi parere o aveam si eu despre mine si mi se parea ca arat ciudat numai ca la mine principala problema erau sanii prea mari, dar am realizat ca nu e deloc o problema ci un atuu.vei ajunge sa te placi asa cum esti si sa fii mandra de corpul tau

| radugeorge25 a răspuns:

Sunt cam aceeasi situatie +ca am sani cam mari si eu sunt putin mai plinuta. si eu am obsesia sa iau bluze mai lungi care sa-mi acopere fundul si ca o ironie a sortii am tot 13 ani si tot cam acelesi kg. dar nu te complexa de ''problema ''asta chair fi mandra.la mine multe fete ma invidiaza si multi baietii se uita la mine.deci nu fi complexata ca nu ai motive.fii tu insati si vei fi stralucitoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai draga mea, dar cum poti sa spui asta?happy...sunt fata e frumos...inseamna ca ai forme femininehappy chiar daca nu-ti convine asta e, crede-ma toate fetele sunt frumi:*

| Sofia_4089 a răspuns:

Cel mai bun sfat: ASTEAPTA! La 13 ani e normal sa nu iti placa formele tale feminine si sa oscilezi intre a ramane copil si a deveni adolescenta. Peste 2-3 ani ai sa fii mandra de tine. Trebuie sa inveti sa te iubesti asa cum esti si pana la urma gandeste-te ce e mai frumos un corp pai sau unu cu forme frumoase feminine?