| anonim_4396 a întrebat:

cand am facut prima oara dragoste cu prietena mea i-a curs un pic de sange. iar dupa cateva zile am facut iar, iar problema e ca i-a curs din nou sange, si nu doar un pic, destul de mult incat a picurat si pe jos (eram in baie ). Asta s-a intamplat prin 29- 30 de atunci ei nu i-a mai venit ciclu. Si nu ii vine regulat. Poate iesi sperma prin prezervativ ( pe la inel)? Pentru nu era rupt. Dar a 2 a oara and am vazut sangele ne-am oprit, deci nu am terminat...

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Inseamna ca a doua oara ai dezvirginat-o. Daca actele sexuale au fost protejate nu este pericol de sarcina.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca in urma cu aproape 1 luna prima sangerarea sa se fi produs de la o dezvirginare incompleta si doar a doua oara sa se fi produs de fapt deflorarea completa, ruperea totala si definitiva a himenului. Daca ciclul menstrual este unul neregulat nimeni nu poate prevede momentul urmatoarei menstruatii si in acest caz daca nu ati mai intretinut ulterior alte relatii sexuale ar putea efectua un test de sarcina deoarece au trecut suficiente zile pentru a se putea determina corect existenta sau lipsa hormonul hCG si implicit a unei sarcini char daca posibilitatea este una pur ipotetica. Multa sanatate.