| AlinaaBH a întrebat:

Buna!
Cand esti gravida unde anume ti se intareste burta? Este pentru prietena mea, ii este frica. Ameteli nu are si nici greturi nici pofte si menstruatia i-a venit ieri.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie să tragă cîteva bășini, si se va lnistiirolling on the floor sau să meargă la wc să facă kaka.

| mimiwewem a răspuns:

Nu e însărcinată dacă i-a venit menstruația.Probabil e balonată. Spune-i să stea liniștită.

| sofisis a răspuns:

Nu ti se intareste burta pe nicaieri.Asta se intampla cand sarcina deja e avansata si burtica e mare si intinsa si bebele deja format.
Greturile, poftele si ametelile nu sunt obligatorii. Sunt femei care nu au nici un simptom in primele 3 luni, decat lipsa menstrei.
In principiu, daca i-a venit asa cum ii vine de obicei (fara schimbari de culoare si cantitate), nu este insarcinata.
Si pe viitor sa se protejeze cand face sex. A si da, TEST DE SARCINA! Este mereu cel mai util in indepartarea dubiilor.