| Ela_4663 a întrebat:

Buna happy caut si eu un raspuns. fara glume sau vorbe la misto!
Sunt cu prietenul meu de mai bine de un an, iar de un an aproximativ mi-am inceput viata sexuala! A fost primul barbat din viata mea. dar spre uimirea mea cand am facut prima oara dragoste nu mi-a curs deloc sange, nici a 2-a sau a 3-a. deloc, am simtit doar o durere puternica! I-am spus ca nu am mai fost cu nimeni pana atunci, m-a crezut evident pentru ca inainte s-a interesat ce fel de persoana sunt deoarece si bunicii lui sunt de unde sunt si ai mei, de la tara. Acum ne-am logodit, el m-a inteles, dar eu caut si acum explicatii! Este posibil!? [Fara glume, va rog, daca vreti sa faceti o gluma, mai bine nu raspundeti][Multumesc anticipat! Dau fundita! ]

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Buna ela!
vreau sa incep prin a te ruga sa nu iei in seama comentariile rautacioase,pentru ca mai sunt si din alea

acum sa revenim
ma bucur mult ca prietenul tau te-a inteles, pentru ca citeam cu sufletul la gura sa nu apara pe undeva "m-a parasit", inseamna ca e un om care tine mult la tine si.ma bucur si mai mult ca v-ati logodit

exista mai multe explicatii pentru care nu ti-a curs sange
poate pentru ca iubitul tau a fost grijuliu cu tine si nu brutal a.i. himenul sa se desprinda brusc si astfel nici urme de sange nu au aparut
poate ca ti-a curs dar foarte putin
nu esti singura care a patit asta sa stii
verisoara mea a spus ca nici sange nu i-a curs nici de durut nu a durut-o DELOC!
deci nu ai de ce sa iti faci griji happy

te pup!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la primul contact sexual (adica una din 5).
Motive: himen elastic care se rupe la prima nastere vaginala; himen subtire si prost vascularizat care se rupe fara sangerare; himen absent din nastere; himen care s-a rupt la un exercitiu fizic gen spagat sau mers pe bicicleta. Asta nu inseamna ca femeia nu a fost virgina si orice barbat stie asta.

| RXN a răspuns:

Esti doar una din femeile care nu sangereaza la primul contact sexual, atata tot.

| CoquineNoire a răspuns:

Nu avem de ce face glume,intrebarea ta este perfect normala! asa am auzit si eu, ca la unele fete nu le curge sange, chiar daca sunt virgine.fiecare persoana are himenul diferit(sau chiar inexistent) sau poate il ai elastic si nu s-a rupt

| CoquineNoire a răspuns:

Gabi87laughing sa zicem,ai dc face glume,insa eu am abordat altfel problema, oricum a zis ca se cunosc d mai bine d un an, deci s zicem ca a asteptat cateva luni pana s se culce cu el happy

Răspuns utilizator avertizat
| bianca9422 a răspuns:

@gaby87 nu inteleg de ce faci comentarii aiurea
daca nu sti sa raspunzi stai in banca ta
site-ul asta e pentru a ajuta nu pentru glumele tale

| SperanteSpulberate a răspuns:

Da este posibil ca himenul tau sa fie elastic si sa nu fi rupt.

| Ela_4663 explică:

Multumesc fetele! >big grin

| Ela_4663 explică:

Te pup Bianca :*

| Ela_4663 explică:

Gabi87 eu zic sa inveti sa citesti. pentru ca am zis exact asa :"Sunt cu prietenul meu de mai bine de un an, iar de un an aproximativ mi-am inceput viata sexuala!"

| Ela_4663 explică:

Nici una nici alta happy

| dydyyyy a răspuns:

Nu esti singura fata care pateste asa.si eu am o prietena care a patit la fel ca tine si a fost foarte dezamagita ca ea se astepta sa curga sange.a inceput sa planga si chestii din astea.
in ceea ce te priveste stai linistita.mai mult ca sigur ai avut un himen elastic de aceea nu ti-a curs sange in schimb te-a durut.
numai bine in continuare sa fi fericita alaturi de iubitul tau si sa va iubiti mult! funda:*:*:

| bebe91 a răspuns:

Nu e nimic neobisnuit...cunosc si eu o astfel de faza.tot asa o patit si o prietena de-a mea.a stat cu un baiat vreo 3 ani si atunci cand s-o culcat cu el nu i-a curs sange. dupa ce s-au despartit ea a cunoscut un alt baiat caruia ii spusese ca s-a culcat cu alt baiat inaintea lui dar atuci cand s-a culcat cu al doilea baiat i-a curs sange incat cel de-a doilea a crezut ca el este primul.acuma se poate ca de fapt sa nu te fi dezvirginat inca pentru ca ai tu himenul elastic sau poate pur si simplu nu ti-o curs sange

| No0oName a răspuns:

Probabil nu mai erai virgina pentru ca ai folosit OB-uri sau te-ai masturbat depinde si asta serios nu este o gluma

| Carla_2656 a răspuns:

Pai.nu tuturor persoanelor le curge sange sa stii.happy asa cum pe unele le doare foarte tare, pe unele le poate durea foarte putin.au mai fost cazuri, si este foarte posibil.asta depinde de corpul tau. nu e ceva anormal. de exemplu sunt persoane pe care nu le-a durut deloc dar le-a curs foarte mult sange.nu e nimic de speriat mai ales ca logodnicul tau te-a inteles>big grin