| Amely21 a întrebat:

Bună! Ce credeți, cine uită mai greu? Bărbatul sau femeia? Într-o relație sau la despărtire mă refer. E adevărat că bărbatul uită repede și nu mai simte nevoia sa ma mai vadă, dar o femeie nu poate să uite și durează ceva să își revină? Cum credeți voi că este(din experiență).

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel care uita rapid este cel care te paraseste, fiindca oricum nu-i mai pasa de relatia din care tocmai a iesit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nope, e invers. Barbatii trec mai usor peste, dar uita mai greu. Poate nu prea are sens formularea asta, dar cam asta e miscarea, inclusiv conform studiilor facute de psihologi.
@SilentRain: Uneori fix faptul ca iubesti mai mult ar trebui sa te ajute sa il/o lasi liber/a pe celalalt...

| SilentRain a răspuns:

Nu tine cont de genul masculin sau feminin, nu uită cel care a iubit mai mult

| Amely21 explică (pentru SilentRain):

Mai degrabă cel care a iubit mai mult, nu uită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care e mai sensibil /nostalgic, și,, da ",,, cel care iubește mai mult uita mai greu, indiferent ca e de sex masculin sau feminin.

| Anonim5695 a răspuns:

Uita mai greu ala care a iubit mai mult. Si asta nu tine cont de sex f/m. Tu te referi la altceva insa si iti spun asa. Prima data femeia te scoate din inima si dupa din cap iar la barbat e invers, de aia se intorc multi