| papusikk a întrebat:

ce este cel mai important pentru voi iubirea sau placerea sexuala? mai exact ati sta cu o persoana doar pentru ca o iubiti si v-ati obisnuit cu ea dar nu va atrage din punct de vedere sexual si nu va place sa faceti sex cu ea., imtrebarea este atat pentru fete cat si pentru baieti? eu sunt fata

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Placerea este in creier.Placerea sexuala este foarte importanta: de ea profita intregul corp. Cu siguranta intalnim sex fara dragoste, dar dragoste fara sex... mai rar.
Sa nu uitam de faptul ca placerea sexuala este un antidepresiv foarte eficient. Partenerii care se iubesc si care fac dragoste se simt bine in pielea lor si isi fac planuri de viitor. Placerea sexuala confera relief si culoare vietii.
Nu in ultimul rand, placerea sexuala este si un fel de mesaj al corpului care iti spune: „ma simt bine". Este bine sa mananci cand iti este foame, sa bei cand iti este sete, sa dormi cand iti este somn si sa faci dragoste cand te simti cuprinsa de dorinta.

Cred eu ca placerea pe care ti-o ofera o partida de sex aproape ca nu se compara cu nimic. Spre exemplu cunosc o pereche care sunt exclusiv impreuna pentru sex. Si oricat ar parea de ciudat si oricat si-ar dori sa spuna „Suntem doar sex Budy’s" Ei chiar se iubesc.Nici odata nici unul dintre ei nu ar renunta la celalat. Poate doar pentru un singur motiv daca unul din ei ar avea parte de sex cu altcineva din afara relatiei Si cum numim asta? Gelozie. Asta demonstreaza ca sexul duce catre dragoste aproape intodeauna.

In definitiv planeta fara sex ar fi fost atat de pustie...

| Azµre a răspuns:

Eu cred ca exista placere sexuala si in cazul in care spui tu, atata timp cat este iubire la mijloc o sa fie si sex din plin laughing. La urma urmei gasesti sa faci ceva cu persoana respectiva...

| papusica987 a răspuns:

Aman2!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

E greu sa ma pronunt fiindca am 15 ani si nu am am facut niciodata in viata mea pana acum sex.Eu as prefera sa am parte si de iubire si de placere sexuala caci atunci cand iti lipseste una dintre ele vei incerca sa le cauti in alta parte, vei vedea ca alticineva va fi potrivita pentru tine

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Trăim într-o lume ipocrită în care n-ar recunoaşte că exteriorul exteriorul.
Exteriorul chiar contează, pentru că prin el ajungi să cunoşti interiorul.
Trebuie să ai grijă cum te porţi, cum arăţi, ce mănânci, contează să ştii.

| Laura501 a răspuns:

Buna,nici eu nu am avut relatii intime, dar dupa parerea mea este ciudat sa aud ca nu esti satisfacut pe plan sexual cred ca este o problema pentru ca nu prea cred ca exista asa ceva.Sau poate nu iubesti acea persoana doar te atrage dintr-un anumit punct de vedere si atat iar corupul tau il respinge automat.