| andramihaelagogan2 a întrebat:

Buna, ce inseamna daca imi place de un baiat care este casatorit dar in acelasi timp ma bucur pentru el si sotia lui daca ar avea un copil si imi doresc sa aiba o familie?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ăla numai este demult băiat, este barbat casatorit are familie si tu nu ai loc in familia lui, de ce ai vrea sa i strici casnicia? Cauta ti un baiat liber ne casatorit, fara prietenă, si incepe o relatie cu el.

| andramihaelagogan2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da nu am spus ca vreau sa ii stric casnicia si nici nu vreau sa ii despart, am spus doar ca am semtimente pentru el si ca ma bucur cand ii vad fericiti.Eu am pus aceasta intrebare deoarece nu inteleg de ce ma bucur pentru ei din moment ce eu am sentimente pentru el.In mod normal in situatii de genul acesta oamenii sunt gelosi pe sotia lui dar eu nu sunt, vreau sa fie fericiti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa admiri pe cineva nu este nimic rau, dar sa te bagi si sa incerci sa-i distrugi familia, este un lucru foarte rau.

| andramihaelagogan2 explică (pentru Violleta2022):

Da nu am zis ca vreau sa le distrug familia chiar nu vreau si ma bucur pentru ei cand ii vad fericiti, doar ca am sentimente fata de el si nu inteleg cum poti sa ai sentimente fata de cineva dar in acelasi timp sa le doresti tot binele din lume.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andramihaelagogan2):

Atunci ce sens are acest topic, daca una spui ca-i doresti binele, dar in acelasi timp nu te poti abtine sa nu-l placi?
Intr-un caz de acest gen, nici nu pomenesti cuiva, ca nu are sens. este ca si cum subiectul asta NU are ce cauta in mintea ta, pentru ca omul ala iti este inetrzis, oata ce este insurat si are copil.

| Hammurabi a răspuns (pentru andramihaelagogan2):

Într-un fel e valabil ce ți-am zis prima dată.
În viața asta o să ai destul de multe situații în care o să-ți placă de cineva, o să fi arasă sexual de cineva, o să te îndrăgostești de cineva, etc.
Atunci când nu e posibil (din diferite motive) trebuie să fi rațională și să te controlezi. Pentru că asta ne deosebește de animale. Controlul.
Nu întotdeauna e posibil ceea ce vrem.

| Hammurabi a răspuns:

Nu înseamnă nimic.
Sunt mulți oameni care ne plac în jurul nostru.
Dacă îți place un om, nu înseamnă că ai idei sau gânduri nelalocul lor cu el.

| andramihaelagogan2 explică (pentru Hammurabi):

Probabil nu m-am exprimat eu bine placut in sensul ca ma gandesc la el si sunt si atrasa sexual fata de le.

| Goete a răspuns:

Inseamna ca esti indecisa si nu il iubesti cu adevarat.

| 1997onur a răspuns:

Rip xd

| Maraa345 a răspuns:

Inseamna ca nu-ti vezi de treaba ta, lasa-i in fericirea lor laughing

| Sorinelz1 a răspuns:

Înseamnă să nu strici casa omului și să-ți vezi de treaba ta. ☝️

Nu îți permite prea multe.

Ai sa ai treaba direct cu Dumnezeu dacă îți permiți "plăceri" de genu.

Fii înțeleaptă.