| anonim_4396 a întrebat:

ce ma sfatuiti sa fac in situatia mea. fosta iubitului ne-a anuntat ca e insarcinata, noi deja hotarisem data cind concepem un bebe si hop si ea i gravida...el nustie ce sa faca..ma iubeste pe mine dar acolo e copilul...ce sfatuiti sa fac sa facem?

Răspuns Câştigător
| Piratul10 a răspuns:

Deci întâi trebuie sa vezi cu un test de sânge daca e copilul lui si daca e poti sa plătește pensie alimetara dar nu iti recomand pentru ca copilul va avea nevoie singe un tata si cand o sa fie mare o sa-l urasca pentru ca nu a fost alături de el.
Cel mai bine este sa faceți un proces si sava casatoriti si acolo sa spuneti ca voi sunteți casatoriti si ca ea nu ca ea nu este intro relație dar voi da si așa cu un bun avocat voi veți optime custodia copilului dar ea tot o sa mai aibă voie sa il vadă sinprobabil veți fi obligați Samfaceti cu rându.cum ar fi o săptămâna sta la voi si una la ea.dar daca ea omsa fie rea cu el si el spune asta puteți la proces sau la avocat sa spune-i si așa ea nu o sa mai poată sa stea cu el
Sper ca te-am ajutat, ce zici vrei sa faci așa?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Trebuie sa acceptati decizia ei, de a accepta sau nu copilul.
Si dupa ce se naste in locul tau l-as pune pe iubitul tau sa faca un test de paternitate astfel incats a fie sigur ca-i copilul lui in caz ca ea se opune atunci e clar!
Daca este copilul lui, va trebui sa-l accepte!

| Jozefina a răspuns:

Problema e ca noi o luna deja ne gindim ce sa facem,, ca ea tot il cauta pe la serviciu una alta,, are 25 si cu copil e greu de maritat..greeu

| Piratul10 a răspuns (pentru Jozefina):

Deci întâi trebuie sa vezi cu un test de sânge daca e copilul lui si daca e poti sa plătește pensie alimetara dar nu iti recomand pentru ca copilul va avea nevoie singe un tata si cand o sa fie mare o sa-l urasca pentru ca nu a fost alături de el.
Cel mai bine este sa faceți un proces si sava casatoriti si acolo sa spuneti ca voi sunteți casatoriti si ca ea nu ca ea nu este intro relație dar voi da si așa cu un bun avocat voi veți optime custodia copilului dar ea tot o sa mai aibă voie sa il vadă sinprobabil veți fi obligați Samfaceti cu rându.cum ar fi o săptămâna sta la voi si una la ea.dar daca ea omsa fie rea cu el si el spune asta puteți la proces sau la avocat sa spune-i si așa ea nu o sa mai poată sa stea cu el
Sper ca te-am ajutat, ce zici vrei sa faci așa?

| Jozefina a răspuns:

Mersi de raspunsuri))) a duso la ginecolog..si ea nu e insarcina,, idee n-am de unde a luat un test de sarcina cu 2 liniute...aaa ma simt minunat..mersi la toti

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Primul lucru care trebuie aflat e daca intr-adevar e copilul lui, mai ales daca zvonul a venit "brusc" dupa ce probabil a auzit ea de intentile voastre. Daca e insarcinata si dovedeste ca e copilul prietenului tau, nu inseamna neaparat o piedica pentru voi, depinde cum poti accepta tu asta, dar fi optimista, asteapta rezultatele si pe urma grijile happy

| Oana92 a răspuns:

Dar de cat timp sunteti voi impreuna?

| ywar a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca joaca tare fata! Se comporta ca un "Rambo" adevarat never give up! Sir, do we get to win this time? happy

| Axys a răspuns:

Buna cu siguranta nu e a lui si de ciuda vrea sa va desparta nu renunta la el vb cu el si lamuriti situatia happy daca intr-adevar te iubeste trebuie sa fie sincer cu tine happy

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Daca va iubiti intr-adevar, ramaneti impreuna, si sa ii plateasca pensie alimentara daca se dovedeste dupa ce naste, ca e copilul lui.

| BlakeLively a răspuns:

Pai cum ce sa faceti?
Ramaneti impreuna. Spune-i fostei ca vreti dovezi, iar daca ea este singura si alege sa ramana cu bebe, tatal ei biologic are voie sa ingrijeasca copilul. Doar e al lui, nu? Asa ca nu va despartiti, este pacat sa irositi atata iubire.

| melinda114 a răspuns:

Pai s-ar putea ca bebe a lui fosta sa nu fie a lui si al altcuiva asa ca voi ati pute sa aveti un bebe impreuna. Dar daca este al lui poate sa ii trimita pensie alimentara copilului in timp ca il intretine si pe al vostru.