| EvaTramell a întrebat:

Ce părere aveți fetelor despre sexul la a doua întalnire? Credeți că e ceva greşit? Credeți ca daca cedam aşa usor( noi fetele) băieții ne vor considera altfel?
Vreau păreri şi fără răspunsuri anapoda sau fără rost.happy
mulțumesc.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca in primul si in primul rand conteaza ce isi doresti,stiintific vb parteneri care asteptau mult sa faca sex rezista mai mult ca cele care fac sex rapid, relatiile in care ambii parteneri isi cunosc intersele rezista mult mai mult ca cele care isi ascund interesele, parerea mea conteaza ce isi doresti tu, vreo aventura da e ok, vrei o relatie nu-i ok, deci sexul face parte dintr-o relatie dar asta inseamna iubire sa astepti dupa partenera ta, dar in ziua de azi 90% din relatii sunt de fapt aventurii atat, nu fi jucarie sexuala fi femeie

| corbulalbrosu a răspuns:

Acceptare intretinerii unui raport sexual din primul/al 2-lea moment poate fi considerat o aventura deoarece este prea putin probabil ca intre parteneri sa existe sentimente de iubire poate cu exceptia situatiilor de "coup de foudre". In nici un caz o fata care cedeaza din prima nu va fi privita ca una de caracter sau de incredere.

| mihai69 a răspuns:

La a doua întâlnire?!? și până atunci, nimic, nimic? WoW! Azi sunt deja rare cazurile astea! deci nu, nu te va crede „altfel", mă rog... nu în sensul ăla rău.

| neutrino a răspuns:

Baietii nu te vor considera altfel decat esti, si nici nu are rost sa pierdeti timpul degeaba, daca tot acolo vreti sa ajungeti.

| SkyPilot a răspuns:

Daca vrei o relatie bazaa pe sex, nu este nimic gresit. Daca insa vrei o relatie in care sa primeze sentimentele, ar trebui sa astepti pana cand iri castiga increderea si iti demonstreaza ca are sentimente puternice pentu tine. Daca ii cedezi la primele intalniri in mod sigur nu ii faci o impresie favorabila, mai ales daca nu mai esti virgina.

| Negoiu a răspuns:

Neutrino ţi-a răspuns corect! Mai ales dacă nu mai eşti virgină!

| EvaTramell explică:

Nu, nu sunt virgina. Am 21 de ani happy

| dydda a răspuns:

Secul la a 2-a intalnire e putin can prea devreme. Mai bine mai asteptati putin ca nu muriti. Da, s-ar putea sa va creada altcumva daca va lasati asa de repede. Nu ai auzit ca " asteptarea moarte n-are?" Cel mai bine e sa mai asteptati. Asa va cunoasteti mai bine