| TheHobbitNZ a întrebat:

Lume, lume!
Deci să răspundă atât fetele cât și băieții.
Sunt din Nordul țării, dar să găsesc o fată din Constanța sau apropiere și să mă stabilesc la mare, in Constanța prefer.
Dar din proprie experiență, fetelor cu ce greșesc băieții in fața voastră? Ce doriți voi de la viață? Este cu putință că chiar toate fetele sa fie dive, sa dorească afaceri, bani mașini, etc, chiar așa? Și o întrebare care mă sâcâie este următoarea: dacă un băiat nu are facultate voi nu va uitați la el? Și mergeți la cel care are facultate? Va rog din suflet dacă puteți răspunde, please. Suntem în Romania totuși, știm bine ce se face și unde ne putem angaja cu facultate, sau fără facultate dar de ce Dumnezeu tot țin fetele că băiatul său prietenul ei să aibă facultate? Este așa sau greșesc eu?

Vorbesc de o întâlnire normală, un băiat normal, fără Ferrari sau din astea, dacă nu are mașină și facultate nu îl considerați un prost nu? Și de ar avea facultate și nu poate să găsească în domeniu e egal zero facultatea.

Cum ați dori fetelor să fiți abordate la prima întâlnire? Ce întrebări ați dori să vi se pună, ce subiecte de discuție ar trebui sau ar fi interesante, ce complimente sau gesturi ar trebui făcute în prezența unei fete, la prima întâlnire vorbesc dar și după, ce va place fetelor?

Și acum băieții. Spuneți cât de grav ați comis-o și de ce s-a întâmplat așa, ce credeți că a mers prost? Cum am putea să ne îmbunătățim noi băieții in abordarea fetelor? Ce credeți că le-ar plăcea de la un băiat normal vorbesc?

De exemplu eu nu am facultate, plus alte minusuri dar lucrez într-un domeniu foarte tare și vreau să-mi restartez viața, am avut o viață grea, verificați întrebările mele anterioare.

Dar după toate astea as vrea să știu cum trebuie procedat atunci când voi aborda o fată? Ce complimente să-i spun, gesturi, glume, etc și când o să fie sa ne vedem ce gesturi sau atingeri i-ar placea unei fete? Vreau să o respect, nu sa o duc in pat, că ea nu e un obiect înțelegeți da, nu vreau să profit de ea. Și încă o întrebare ar fi.
Există o regulă standard in care o fată și un băiat, cine stă în partea stângă și cine in partea dreaptă? Odată ce ne decidem în ce parte, eu trebuie sa fiu alaturi de ea și să merg in aceeași parte mereu?

Mulțumesc și suflet! Sper sa primesc răspunsuri și fetelor aveți și voi o inimă în piept, să știți că noi băieții dacă nu avem facultate sau studii nu înseamnă că nu ne putem descurca.
Vă iubesc!

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa te maturizezi și sa mai capeți experienta ca să ți răspunzi singur la întrebările astea. Fetele nu cauta doar băieți cu bani sau cu studii dar trebuie sa ai un mediu unde sa le cunoști, pe internet este destul de greu sa găsești o fata care sa ți placa și sa te placa și ea.

| oglindasultanului a răspuns:

Aha, voi cand schimbati orasul va faceti un nou cont sa traiti o noua viata acolo, deci din nord aveti aerele astea, si doamna care m-a blocat e din acel oras, cred ca i-am afectat copilul, nu pot sa ma abtin, trebuie sa reactionez cumva ca " *** nu *** ". Cand ajungi intr-un loc, incerci sa cunosti oamenii de acolo, adica ii bagi pe ei in seama si vezi tu mai departe, se invata facand, nu trebuie sa-ti faca altii scenaiile in cap dinainte, ca asta te va retine distras apoi cand vei avea experienta. Eu nu-s din dobrogea, dar daca as vedea un "terchea berchea" din asta vorbind astfel, mi-as permite sa-l pleznesc, e deranjant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dacă aștepți confirmarea și aprobarea celor din jur, mai ales a unei femei ești pierdut.
Trebuie sa înveți să te iubești și să te respecți pe tine, trebuie să știi ce ai de oferit spre deosebire de alții chiar daca zici tu că nu ai facultate si altele oricum, în ziua de azi in afara de poliție și medicină multe facultăți sunt făcute degeaba. Părerea mea, unde îți trebuie neapărat facultate sa avansezi. In rest te poți descurca bine și fără facultate.

Cu femeile e destul de simplu, trebuie sa fi bărbat, dar bărbat, tot timpul.

Nu ai voie sa te plângi, nu ai voie nici să schițezi vreo urma de slăbiciune(de obicei femeile sunt cele care se plâng de probleme lor) nu barbatii, nici măcar să te îndrăgostești de una pentru că ești terminat, o data ce te-ai îndrăgostit de fata își pierde automat respectul față de tine. Și se duce la următorul.

Nu zic că nu ai voie să iubești femeile, le poți iubi dar sa te îndrăgostești, îți recomand să nu.

Ah da am uitat, sa fi un lider in viață de zii cu zii și care sa o domine in pat, nu sa o întrebe pe ea ce să facă și cum să facă pentru ca sa o seducă, cum sa se comporte și chestii din astea.

| TheHobbitNZ explică (pentru anonim_4396):

Așa și atunci ce mai se prefac fetele că nu vor in pat, când de fapt imploră cu ardoare dar numai în gândul lor, haha, cum vine asta?
Și să o seduc nu o sa fie greu pentru sunt cel mai seducător dintre zodii, am idei nenumărate, Hi, hi

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheHobbitNZ):

Păi se prefac pentru că nu știi CUM să le seduci cum trebuie pe alea hi Hu Hu ha ha

Te avertizez mai bine nu ai știi ce și cum gândesc femeile. De asta majoritatea nu spun pentru că sunt în chestii hard-core.
Majoritatea vor sa fie legate, puse la perete și pedepsite, lovite până le da sângele din ele și să le f2ti in gât până dau la rete, sa fie degradate de vii și scuipate in gura și biciuite. Lucruri extraordinar de scârboase... Ce mai bine ar fi sa rămână un mister.

| TheHobbitNZ explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg, dar in mesaj privat poți să scrii și misterul care E? Please