| AnaGabriela0000 a întrebat:

Ce parere aveti de faptul ca dupa ce respingi o persoana indragostita de tine, te indragostesti tu de ea. De ce apare acest,, fenomen"? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Pentru ca realizezi cat ce greseala ai facut, facand acea persoana sa sufere, care era de treaba pana la urma si merita o sansa. Zic si eu, „fenomenul" e chiar interesant, NICIODATA nu te vei simti distant de o persoana despre care sti ca te place, ci te apropie de ea. Daca ai mai si ranit-o...sentimentele de vinovatie apar si te atasezi de ea apoi, cand e poate prea tarziu.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti pare rau ca l-ai respins sau l-ai vazut cat de curand cu alta. Ceea ce, in al doilea caz, inseamna mai intotdeauna invidie.Nicidecum dragoste.Nu te imbăta cu apa rece.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ai nevoie de sex

| RAY a răspuns:

Pentru ca vezi ce ai pierdut si apoi regreti, noi mereu facem asta, mereu regretam ceea ce nu facem /facem, omul niciodata nu e multumit de nimic

| raluk27 a răspuns:

Pai nu prea se întâmplă decat daca vezi persoana pe care ai respins-o cu altcineva. Atunci "te pălește " atractia. Si asta pentru ca ajungi sa il privesti cu alti ochi, cand vezi ca a fost ales de altcineva, ca alta persoana l-a considerat atragator.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Pentru ca probabil l-ai ranit si nu mai vrea sa auda de tine si suntem atrasi de ce nu putem avea.

| MTSimo a răspuns:

Pai stii cum este doresti pe cine nu poti avea. Atunci cand el este indragostit de tine, nu te atrage fiindca stii ca l-ai putea avea oricand vrei tu, iar daca acesta nu iti mai da semne iti raneste orgoliu laughing Si incepi sa-l placi tu, pentru ca asa sunt fetele, sunt atrase de persoanele mai indiferente, cu o atitudine mai rece. Corect, nu? laughing

| CristinaCriss1611 a răspuns:

Cand iti place de o persoana ii oferi o oarecare atentie, apoi, cand renunti, acelei persoane ii lipseste acea atentie si se indragosteste ea de tine

| DoarAnutza2000 a răspuns:

Poate la aparitia acestui fenomen contribuie si invinovatirea...stiu cum e. daca vrei, putem vorbi in privat