| Angels151 a întrebat:

Buna,ce parere aveti despre sexul in timpul ciclului? Se poate intampla ceva sau este vreun risc? Funda :-)

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu as face sex in timpul ciclului, te poti alege cu o infectie de toata frumusetea

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.garbo.ro/......au-nu.html
O zi buna!

| cristimihailov a răspuns:

Cam scarbos.

| Alcyon a răspuns:

Da, exista riscul de a face infectii.

| sofisis a răspuns (pentru Alcyon):

Plus ca daca nu te protejezi poti ramane si acum insarcinata.

| Madayna a răspuns:

Riscul ca sa ramai insarcinata este la fel ca si atunci cand nu esti in timpul ciclului. Si in plus, este foarte incomod si neigienic.

| kandaraki a răspuns:

Am citit un articol in care se zicea ca e bine de facut sex in timpul ciclului, ca stimuleaza sistemul cardiovascular la femei, ca trec mai bine peste aceasta perioada, doar ca trebuie cu mare grija, atent, protejat si fara graba, dar cine stie?!

| MaryaMayra a răspuns:

Pe langa riscuri, nu cred ca e prea placut... nu te poti abtine macar zilele alea?hee hee

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Am impresia ca e tare incomoood (facepalm)