| Omulantena23344 a întrebat:

Buna,ce pot spune,ma simt cam singura,deoarece majoritatea fetelor din grupul meu au relatii de ceva timp si posteaza poze impreuna cu iubitii lor si, isi fac cadouri intre ei si ies impreuna si vorbesc pana tarziu la telefon chestii dragute laughing, iar eu eu nu am prea avut parte de asemenea relatii pana acum, mai ales ca vin sarbatorile... mi-s-a cam luat sa fiu singura de sarbatori in fiecare an.straight face Ma simt de parca nimanui nu-i pasa de mine mai ales de la primul meu esec in dragoste si ultimul,sper eu. Oricate persoane as avea langa mine,familie,prieteni etc. tot singura ma simt,ei nu-mi pot oferii ce-mi poate oferii o persoana iubita. Vreau sa trec si peste esecul acela si sa scap de starea asta de singuratate, dar parca iubirea fuge de mine.laughing straight face Oare am eu o problema sau restul? tin sa mentionez ca am 17 ani.

11 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Si mie mi se intampla ceva gen.m am despartit de cineva si acum ma simt aiurea.dar o sa treaca (cred), trebuie sa fii tare.

| SkyPilot a răspuns:

Iti trebuie un iubit, asta e problema ta. Sa stii ca relatiile lor nu sunt chiar asa de lipsite de problem cum par vazute din afara. Incearca si tu sa gasesti pe cineva al tau, dar nu te repezi la primul venit, allege cu grija pe cineva fata de care sa ai sentimente, care sa te iubeasca si sa te respecte.

| elvisel a răspuns (pentru SkyPilot):

De fapt ea cauta pe cineva asemanator personalitatii sale ^^

| SkyPilot a răspuns (pentru elvisel):

Nu inteleg acest lucru din ceea ce scrie. Povestea cu primul si ultimul esec ma face sa cred ca are o toleranta redusa la risc.

| elvisel a răspuns (pentru SkyPilot):

"toleranta redusa la risc"cum ati spus si dumneavoastra ^^ cat ar risca daca si-ar gasi un iubit cu o personalitate oarecum potrivita cu a ei/fata de celelalte alte posibilitati?

| SkyPilot a răspuns (pentru elvisel):

Unii oameni nu se inteleg cu cei cu personalitati asemanatoare. Orice relatie implica un risc. Sunt foarte multe variabile.

| Lawliet14 a răspuns:

Are nevoie de un iubit, e un alt tip de dragoste.

| grab a răspuns:

Nu conteaza varsta, doar fata si farmecul tau.
fii mai optimista si poate pana la Pasti iti gasesti! tongue

| Xpressurself a răspuns:

Ai inclinatii diferite de prietenii si familia ta. asta te indeparteaza de ei si te face sa te simti singura. cauta persoane care au aceleasi preocupari ca si tine.

| RunForLife a răspuns:

Daca iti place sportul, esti a mea:*laughing

| Em_Clau_Emy_1999 a răspuns:

Buna! Cam aceeas senzatie o am si eu! as fi vrut bineinteles daca esti si tu de acord sa vorbim asta in confidential te rog! asta daca vrei si tu. Facebook:EM Clau Emi (poza seara pe o fantana) acolo te pot sfatui, ai mult..eu pe tine si u pe mine. Mentionez ca am 16 ani si traiesc in Bucuresti) Multumesc!