| ElenaCatalina1994 a întrebat:

Ce sa fac cu iubitul meu? Vrea sa ii fac sex oral si mie mi se pare scarbos. Adica pe acolo face... Va rog ce sa fac ma enerveaza cu asta de o luna.

19 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca tu nu vrei, nu ar trebui sa te preseze, nu trebuie sa faci nimic obligata si presata. Totul se face din dragoste iar daca iti e scarba, ce rost are?

| Clarity a răspuns:

Explicai ca nu poti face asta, si mie mi s-a intamplat asta, pur si simplu am refuzat. Daca crezi ca poti sa o faci si il iubesti atat de mult, fa-o. Dar nu ai de unde sa stii ce o sa se intample pe urma cu asta. Refuza ca sa fii sigura, daca tot spui ca tie scarba.

| Atotstiutorul a răspuns:

Treci la treaba! uita-te pe internet cum se face si treci la treaba!

| BGI a răspuns:

Stai linistita, daca nu vrei, nu ar trebui sa te preseze. Daca tot insista, spune-i sa iti faca el primul, sa vedem ce zice.

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Fa-i fată placerile si o sa iti dea lovelelewinking

| RAY a răspuns:

Parerea mea e sa-si faca si el nu doar tu ca dovada de iubire apropo ia-ti masuri de preacutie ca sunt multe boli

| papusica987 a răspuns:

Nu-l iubesti suficient!
daca relatia voastra era una avansata si frumoasa nu mai aveai cum sa zici asta.
cum sa ti se para scarbos?!?
in fine... asta se face din placere nici de cum din obligatie.
ii spui frumos ca nu te simti in stare sa faci asta si gata.
ce rost are s-o faci daca nu vrei?

| Cosmotel a răspuns:

Spune-i sa-ti faca el primul big grin
si daca-ti place, incearca si tu. daca lui nu i se pare scarbos, nici tie nu ar trebui sa ti se para.

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Si daca ii faci ce se intampla mai? laughing se simte si el binewinking dar mai intai ca sa nu ti se para scarbos sau iesit din comun, baga-l tu cu botu in savarina rolling on the floor

| KameliaAura a răspuns:

Daca nu vrei nu ii face, simplu. Dar poti incerca happysau vorbeste cu el si zi ca nu vrei sau poate te mai gandesti

| Gabryel123 a răspuns:

Poi ii poti propune sa faceti un 69 si asa o sa fiti multumiti amandoi big grin daca el are tupeu ar trebui sa ai si tu happy

| Cromwell a răspuns:

"pe acolo fcae..." nu face u tota matura straight face poti si u sa i-o longi la baza problema rezolvata

| iuli29 a răspuns:

Exact asa era si prietena mea. Pana la urma a acceptat, facem asta de cel putin 3 ori pe saptamana si e foarte fericita acum. Si eu ma simt minunat sa o vad facand asa si mai ales ca acum zabeste cand o face :X

| iuli29 a răspuns:

Uite daca te hotarasti sa ii faci revino cu un comentariu peste cateva luni si zi-mi daca iti place. Prietenei mele a inceput sa ii placa(cel ptn atunci mi-a zis ea) dupa cateva lui dupa ce a facut prima data. La inceput ma rugam de ea, acum imi da si ea semne cand vreahappy. Asculta-ma pe mine ca o sa iti placa. Dar fa asta numai daca ai incredere in el si aveti relatie mai serioasahappy. Nu vreau sa isi bata joc de tine. te puphappy

| amPH a răspuns:

Pacat ca unele persoane tinere din ziua de azi inca au ramas cu o minte inchisa si niste idei preconcepute pe care parintii si bunicii nostri le aveau...

Dupa parerea mea, daca iti doresti cu adevarat sa iti faci si sa-ti vezi partenerul (indiferent daca e fata sau baiat) fericit, atunci trebuie sa faci sacrificii, compromisuri etc.

Viata sexuala fara sex oral este ca o pasare fara aripi!

Face-ti-va fericiti! Unul pe altul!

| kiddo3mâncaţiaş a răspuns:

Daca cu adevarat te iubeste te'ar inteleg si ti'ar intelege decizia. Nu esti obligata sa faci nimic, este alegerea ta, si numai a ta. Daca tu nu vrei, nu vrei. Doar nu o sa te oblige nu?laughing. Vorbeste cu el. esti iubita lui, si e e iubitul tau. Vorbitihappy. Spune-i ca ar trebui sa te inteleaga si sa iti accepte deciziile, nu sa te piseze la ca cand tu nu esti de acord cu un lucru. Sau, daca te toot streseaza poate fi un semn si ca doar vrea sa o faca, vrea neaparat sex oral. Si asta este rau daca nu ii pasa de ceea ce vrei tu. Sper ca ti'am fost de ajutor.happy succes!happy

| Lavii1o a răspuns:

Daca ti se pare scarbos nu o fa straight face