| Popanamaria a întrebat:

chiar am nevoie de ajutor macar cu cateva sfaturi știu ca unii ma vor critica dar nimeni nu e obligat sa-mi răspundă, imi răspund doar cei care vor.
M-am culcat cu un băiat doar o singură dată și aia a fost din prostie si voi regreta pe vecie pentru ca nu el a fost alesul vieții mele, am fost păcălita, și credeți-ma ca nu am vrut sa fie așa dar pur si simplu s-a intamplat. Am avut o prietenă si acea prietena i-o spus de toate despre mine prietenului meu si el a crezut-o si din cauza aia nu mai vorbit deloc, ma urăște doar pentru fapul ca a crezut-o din pacate mi-am dat seama ca nu ma iubeste si nici nu m-a iubit. Dar asta este, din lecția asta voi invata sa nu ma mai las păcălitá.
Dacă m-as culca cu iubit acum in prezent si-ar da seama ca nu sunt virgină? Nu vreau sa se întâmple asta mai bine mor decat sa fie asta, m-am culcat o singură data si aia a durat doar 5 minute ( știu ca suna prostesc dar asa a fost, nici macar nu s-a terminat nu știu ce s-a întâmplat ) va rog frumos dati-mi câteva sfaturi. Si cine are de gand sa-mi comenteze tot feluri de prosti mai bine sa nu comenteze nimic, nimeni nu e obligat sa-mi raspunda! Mulțumesc frumos!
❤❤

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oricat ar fi de experimentat un baiat/barbat nu poate sa-si dea seama daca o fata a intretinut vreodata acte sexuale. In situatia ta dupa o singura penetrare si aceea de scurta durata, canalul din vaginul tau nu a suferit absolut nicio modificare. A ramas la fel de stramt si trebuie sa stii ca penisul nu produce/nu lasa absolut nicio urma a trecerii sale pe acolo. In cazul in care atunci cand ai intretinut acel sex s-a lezat/deteriorat/rupt himenul adica daca s-a produs o deflorare partiala sau totala, acest lucru se poate produce si din alte motive, nu doar ca urmare a unui sex. Deflorarea poatefi urmarea unui efort, a unor miscari ample la gimnastica sau balet, din cauza mersului pe bicicleta, sau a masturbarii in ultimul rand. De asemenea trebuie sa stii ca "conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." Daca vreodata un baiat nu crede arata-i urmatorul articiol : http://m.descopera.ro/cultura/13625327-de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele Multa sanatate!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta isi va da seama, dar nu va conta, daca are sentimente pentru tine. Cred ca cel mai rau lucru pe care l-ai putea face ar fi sa minti. Sincer, mai bine mori decat sa iti minti iubitul, mi se pare capatul lumii sa minti pe cineva ca esti virgina cand nu mai esti. Nu este absolut nici o problema ca ai avut contact sexual cu alt barbat, este dreptul tau, nu este nici o rusine. dar sa minti, asta este altceva, este o rusine enorma si o umilinta la care ti-ai supune partenerul ingrozitoare. Nu inteleg cum poti sa te gandesti macar sa faci o fapta atat de urata. Orice s-ar fi intamplat in trecutul tau, este doar treaba ta si nu are nimeni dreptul sa te judece. Un barbat normal la cap va accepta asta fara nici un comentariu. dar sa distrugi o relatie cu o minciuna atat de urata, e pacat. Nici un barbat, oricat de fraier nu ar trebui supus la asa ceva, fiecare om merita sinceritate 100% de la partenera lui. Nici un barbat nu s-ar supra ca ai mai avutun partener sexual, dar orice barbat s-ar supara de moarte pe tine ca indraznesti sa il minti in legatura cu asta

| darrio2007 a răspuns:

Sunt putini baieti pe care ii mai intereseaza asa ceva, in ziua de azi. Este bine sa spui de la inceput adevarul unui eventual iubit.Este mai complicat daca il minti si isi da seama singur ca nu mai esti virgina.Te va considera o usuratica.

| neutrino a răspuns:

O singura data este suficient ca tu sa devii femeie. Orice baiat istet isi da seama daca se culca cu o femeie sau cu o domnisoara.

| Emilian65 a răspuns:

Daca viitorul prieten te iubeste cu adevarat nici nu te va intreba daca esti sau nu virgina. Deci ar fi bine sa o lasi asa cum este si el sa creada ca a fost primul care te-a dezvirginat.

| Florentina9210 a răspuns:

''am fost păcălita''' pai mai fata, asa iti trebuie cand ai cap si n-ai nimic in el ( nu o lua personal ), eu incerc sa iti deschid ochii ca pe viitor sa nu mai faci prostia asta.
Logic ca isi da seama ca nu mai esti virgina, ar trebui sa ii spui de la inceput, nu sa il minti pe baiat. Ca urmatorul, nu are nicio vina, ca ai fost tu prea credula la vorbele unui ..nu mai zic ca imi fac nervi si n-are rost.
Asta e acum, sper ca a fost ca o lectie de viata si pe viitor ai grija la cine te gandesti sa iti desfaci picioarele. Nu mai fi usor influentata!

| Oana92 a răspuns:

Nu mai esti virgina si ar trebui sa accepti si sa iti asumi asta. Greseala sau nu, e fapta ta si e o dovada de maturitate sa iti recunosti greselile. Nu mai poti da timpul inapoi, dar poti invata sa nu te mai lasi prostita de orice dobitoc.

Fie ca urmatorul barbat din viata ta va realiza sau nu ca nu mai esti virgina cel mai cinstit ar fi sa ii spui de la inceput adevarul. Daca tu ai fost mintita de ce ai vrea sa minti la randul tau? Iar daca acel barbat te va judeca pentru trecutul tau e un idiot si nu merita sa iti pierzi timpul cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii, nu vei regreta pe vecie! Cel care o sa te iubeasca cu adevarat, n-o sa tina cont daca mai esti virgina sau nu, mai ales ca tu ai facut-o o singura data si intr-un interval de 5 minute. Au fost prostituate care si-au gasit "alesul"(pun intre ghilimele deoarece nu cred ca exista ales sau aleasa) asa ca de ce sa nu poti si tu? Daca erai fata desteapta nu ti-se intampla asta sau poate ca esti mica, cati ani ai, 16-17? Trebuie sa fie batut in cap sa nu-si dea seama ca nu mai esti virgina in momentul in care faceti sex, imi pare rau dar asta e adevarul! Mai bine mori? Serios? Crezi ca esti prima caruia i-se intampla asta? Aduna-te si mergi mai departe draguta! "Cu totii facem alegeri. Cea mai grea parte este sa traim cu ele"!

| octa2021 a răspuns:

Imi pare rau de tine, dar partea cu virginitatea nu esti nici prima nici ultima, dar asa-i, daca iti gasesti un baiat cate ti se potriveste si ajungi la facut dragoste poti sa ii marturisesti sau sa ii spui ca te-ai masturbat, asa-i nu ai facut bine ce ai facut dar invata din gresela facuta si treci peste si in urmatoarea relatie fii stapana pe tine.
Succes.