| Guys a întrebat:

Cine ma. poate ajuta si pe mine? Cum pot sa ii arat fostului meu prieten ca sunt "indiferenta" fata de el si fata de actuala lui prietena?

Răspuns Câştigător
| UsualBoy a răspuns:

Simplu: Dacă întradevăr ai fi fost indiferentă nu ai fi întrebat asta. Dar dacă vrei un sfar doar ca să dai senzația asta, tratează-i ca pe oricare amic din viața ta. Vorbește-le cu un ton calm, neiritant, încearcă să nu iei atitudine în fața lor în subiecte care nu ești direct implicată, încearcă să nu porți discuții cu alte persoane despre ei indiferent dacă pe aceea persoană o consideri un prieten/ă...Caută-ți un alt iubit!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Indiferentă = ți se rupe de ei.
Nu-l cauți, nu răspunzi dacă te caută.
Punct.

| Freya1 a răspuns:

Simplu nu iti pasa.
Nu ii baga in seama, nu te intereseaza viata lor, cand esti in preajma lor comportate normal ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat

| sofisis a răspuns:

Ce trist...Nu ii bagi in seama, iti vezi de viata ta.

| Emma30555 a răspuns:

Nu interacționezi cu ei, nu te interesezi de ei.

| Guys explică (pentru Emma30555):

E cam greu pentru ca el ma cauta inca

| Emma30555 a răspuns (pentru Guys):

Pai trateaza-l cu indiferenta. Ii raspunzi scurt si fara sa o lungesti. Daca vrea ceva de la tine trebuie sa fie hotarat, tu nu ii da apa la moara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie destul de trist sa vrei sa fii indiferenta, dar de fapt sa suferi pe interior.
Simplu.Joci teatru.Depinde cat de buna actrita esti.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Iti creezi o viata.

| Bogdann1107 a răspuns:

Simplu, iti vexi de viata ta!

| Lichan1 a răspuns:

1 nu-i bagi în seamă 2 îți faci un alt prieten succes