| anonim_4396 a întrebat:

cititi pana la sfarsit.Am si eu o problema.sunt cu un baiat de 6 luni o luna am fost certati.ne'am impacat si acum nu mai simt ce simteam la inceput pentru el.stiu ca o sa ziceti ca nu procedez corect dar el tine foarte mult la mine si eu nu mai pot continua.sunt indiferenta cu el si m-a rugat sa nu mai fiu asa.eu am 15 ani dun a9a el face 17 si e a10a.imi place.adica nu chiar place dar simpatizesc pe un baiat de a12a. el ma saluta dar nu vorbim cum as putea sa aflu daca simte ceva pentru mine.nu imi dat raspunsuri gen:intreaba'l sau stiu si eu.si mai este un baiat tot a 9a ca si mine dar alt profil cu care ma inteleg bin.imi zice iubire si eu la fel. dar doar in gluma.si in acest caz cum pot sa aflu daca simte ceva pnetru mine.imi zice si te iubesc.nu vreau raspunsuri rautacioase. vreau sa stiu cum pot sa'l fac pe pr meu sa se desparta el de mine sau sa imi dea motive.nu vreau sa il fac sa sufere.chiar daca el se desparte mine si o ca sa ii para rau. dar nu il mai pot suporta...help please:*. Funda! multumesc ca ati citit pana aici:*

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Euzic ca dupa dragoste si iubirea, cea mai buna idee este sa ramaneti Amici foarte bun, petreceti timp impreuna face ceva impreuna, impartiti-va ceva drag, faceti lucruri impreuna, merge la plimbare, sa mai vorbiti, sa vedeti cum ganditi. spune-i ca tie ti-a ajuns din toate, vrei putin timp liber. sa dezvolti lucrurile. daca e baiat destept sigur va intelege. bafta

| Anda_5861 a răspuns (pentru NatureSelf):

Nu asta e ceea ce imi doresc eu dar iti apreciesz reapunsul.nu e o ideea buna sa fim prieteni buni.pentru ca o sa ma sufoce.nu o sa ma lase in pace tot vrea sa ma convinga.si nu vreau asta

| NatureSelf a răspuns (pentru Anda_5861):

Mai bine traiesti cu sechele? adica gandeste-te, fiecare relatie a ta se sfarseste stupid sa nu zic alt fel. din fiecare ramai cu rani usoare sau mai putin usoare. chestia este ca trebuie sa stii cum sa te adaptezi in asemenea situatii, totul depinde de pasii urmati in viata. Daca i urmezi. Bafta

| Anda_5861 a răspuns (pentru NatureSelf):

Pai daca as stii ca nu incearca sa ma tot convinga sa nu ma lase sa imi traiesc viata.nu as refuza prietenia lui.dar il cunosc chiar foarte bine nu crezi? si nu am cu ce sechele sa traiescstraight face

| NatureSelf a răspuns (pentru Anda_5861):

Atunci dal dracului, daca el nu vrea sa inteleaga ca nul mai placi, inseamna ca nici nu te mai iubeste.

| cosmina95 a răspuns:

E clar ca tu nu stii ce vrei...deci daca tu nu mai simti ce simteai inainte pentru prietenul tau trebuie discuti deschis cu el despre asta.
explica-i ca nu se mai poate asa ca nu mai tii la el si gata ai si tu o viata esti libera sa faci ce crezi ca e bine prntru tine. bafta:*