| Brunetaa a întrebat:

Am in clasa un baiat pe care il plac. si nu stiu cum sa aflu daca si el ma place.adica vorbim.glumim.zambim unu' la altu. dar vreau sa aflu daca ma place. P. S: Sunt ff >rusinoasa:"

Răspuns Câştigător
| romeo_9743 a răspuns:

Foarte simplu, tine poarta deschisa : glumeste, rizi cu el,zimbeste cu el, caci acesta e pasul cel mai bun la o chemare, dar sa nu faci tu nimic,sa nu cauti tu sa faci ceva, caci strici totul. Cind vede un baiat acest lucru se umfla de mindrie, si stii tu ce apare dupa mindrie, te pune pe locul 4, cauta sa dai de inteles ca nu ar strica o relatie amicala, ca sa poti sa ai tu posibilitatea pe parcurs sa il alegi si tu pe el,. bafta

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu el despre asta. Nu trebuie sa fi rusinoasa, in viata nu o sa te ajute la nimic rusinea. Eu iti sugerez sa faci rost de id-ul lui si sa vorbesti cu el pe mess si dupa ce va imprieteniti sa vorbesti cu el despre sentimentele tale.

| bl00 a răspuns:

Ideea cu vorbitul pe mess este foarte buna...o sa ai mai mult curaj