| Sfatuitorul_6560 a întrebat:

Buna,cred ca imi stiti povestea... ea are cateva zile de cand tot are greturi de dimineata din somn o ia,si seara iar cu dureri putin d eburta si iar putina greata,ea de curand a avut parte de un deces in familie (Dumnezeu sa-l ierte ) e foarte stresata toata ziua plange (aproximativ). Ne era frica oricum poate daca n-ar fi posibil,de o sarcina,nu a fost contact sexual in sine,doar hard-petting stergandu-ne dupa toate alea... venindu-i si menstruatia destul de normal, si cateva teste dupa cell putin 3/4 saptamani fiind negative,ce-ar putea fi? Auzisem de autosugestie dar prea mi se pare ca, nu e asa?! Greata si durerile au continuat dupa menstruatie,tot asa fiind si stresata cu gandul sarcinii, dar dupa continuand pana in ziua de azi. Deci?

4 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

O vizita la ginecolog nu strica. Daca nu este insarcinata este posibil sa fie pe sistem nervos sau cu adevarat autosugestia (si da, autosugestia poate face "minuni" cand vine vorba de corpul nostru).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu ea la un consult ginecologic specializat.

| Xenia16 a răspuns:

Trebuie sa mearga la medic ginecolog

| MadaSweet18 a răspuns:

Nu e gravida daca testele au iesit negative, faza cu autosugestia asa e (probabil i-a fost rau intr-o zi daca tu zici ca plange mereu si s-a gandit ca e gravida)am patit si eu asta cu autosugestia si nu eram gravida doar eram speriata si din cauza asta aveam simptom.