| Sfatuitorul_6560 a întrebat:

Buna,cred ca imi stiti povestea... ea are cateva zile de cand tot are greturi de dimineata din somn o ia,si seara iar cu dureri putin d eburta si iar putina greata,ea de curand a avut parte de un deces in familie (Dumnezeu sa-l ierte ) e foarte stresata toata ziua plange (aproximativ). Ne era frica oricum poate daca n-ar fi posibil,de o sarcina,nu a fost contact sexual in sine, doar hard-petting stergandu-ne dupa toate alea... venindu-i si menstruatia destul de normal, si cateva teste dupa cell putin 3/4 saptamani fiind negative,ce-ar putea fi? Auzisem de autosugestie dar prea mi se pare ca, nu e asa?! Greata si durerile au continuat dupa menstruatie, tot asa fiind si stresata cu gandul sarcinii, dar dupa continuand pana in ziua de azi. Deci? zxczxc

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cand aud de greata si dureri abdominale prima data ma gandesc la probleme cu stomacul, fierea ori ficatul! asa ca sa se duca frumos sa faca o ecografie, acolo se vede daca are bai cu fierea sau ficatul si mai mult se vede daca e gravida! desi slabe sanse avand in vedere ca nu a existat un contact sexual propriu zis si testele de sarcina au iesit negativ. Daca nu ii gaseste nimic sa faca un bariu pasaj pentru stomac, Mie mi-era greata mai mereau si aveam dureri de stomac si s-a dovedit ca aveam gastrita, o boala foarte comuna.
Daca nu ii gaseste nimic, probabil e pe baza psihica si trebuie sa invete sa se relaxeze sau din cauza stilului de viata, poate nu se odihneste cum trebuie sau combina aiurea alimentele.

3 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Nu credeti ca o vizita la medic ar spulbera ceata in care va aflati?

| DeeaDeuTsa a răspuns:

Atunci când te duci la un doctor care e specialist bineînţeles, şi dânsul îţi spune că ai lipsă de calciu, pentru ce te mai stresezi atât? Trebuie să ia calciu pentru a-şi reveni. Să încerce lucrul acesta timp de o lună, zic, şi după aceea dacă mai are astfel de stări să meargă la alt doctor nu la acelaşi ca să afle şi parerea altui specialist.

| Sfatuitorul_6560 explică:

A fost putin pe acolo, si i-a zis ca are o lipsa de calciu, intreband-o si daca i-a venit menstruatia, sa faca niste analize de sange sau urina...dar cine stie