| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca sunt imsarcinata.Am facut dragoste cu iubitul meu (prima data ) si din prezervativ nu curgea nimic ...mai ales ca a terminat in exterior...dar totusi îmi întârzie menstruatia 4 zile.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a fost ejaculării în vagin, nu poți fi gravida. Întârzierea de care vorbești, are o alta cauza, nu actul sexual.

| sofisis a răspuns:

Nu ai cum sa fii gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai daca daca ati facut sex protejat n ai cum sa ramai insarcinata. Sunt si factori care determina intarzierea menstruatiei cum ar fi stresul, o dieta stricta, unele medicamente, o dereglare hormonala. Ca sa scapi de indoieli fa un test de sarcina.

| JackR a răspuns:

Felicitari!