| mir3lutzaa a întrebat:

credeti ca anticonceptionalele yasmine sunt bune(adica ma pot simti rau de la ele? fara linkuri vreau sa stiu din experientele voastre)detaliati...ms

Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Corpul tau decide asta..eu iau yaz de 7 luni si nu am avut nimic.ma rog in afara de dureri de cap care sunt cea mai comuna reactie.ia o luna si vezi cum te simti, daca te simti rau nu le mai lua si du-te la planning la un ginecolog si spune-i treaba asta, el/ea iti va recomanda altele:*

5 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Nu exista anticonceptionale bune sau proaste
exista doar anticonceptionale care ti se potrivesc si care nu
ex. daca prietena ta ia yasmine si se simte minunat de la ele nu inseamna ca trebuie sa le incerci si tu, deoarece corpul poate reactiona diferit
du-te la medic si nu te prosti
multa sanatate

evenso
| evenso a răspuns:

Ginecologul iti poate spune care anticonceptional este bun pentru organismul tau.

| νєησм a răspuns:

Organismele noastre sunt diferite, anticonceptionalele sunt bune toate dar pentru organisme sensibile, dezvoltate si altele nu exista unul singur ci mai multe. Datorita concentratiei sale puternice anticoceptionalul Yasmine iti poate face rau daca organismul tau este sensibil.Mai bine du-te la un ginecolog sa te informeze care este unul indicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama zicea de ele ca sunt cele mai bune dar cel mai bine mergi la un ginecolog sa-ti recomande ceva special pentru tine.

| lukeskywalker a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai indicat sa mergi la un specialist?