| anonim_4396 a întrebat:

Cu riscul de a părea penibilă, am o curiozitate, de fapt, o întrebare care mă macină de vreo două zile și am rugămintea să îmi răspundeți cât se poate de serios.
Acum două zile, eu și prietenul meu am încercat pettingul. *pentru cine nu știe ce înseamnă https://www.google.ro/......https?/url *
Țin să menționez că pe parcurs amândoi am avut lenjerie intimă, deci nu am fost complet dezbrăcați. El a ejaculat în lenjeria intimă apoi a fost să se schimbe. Nu s-a spălat pe mâini, însă s-a șters. Ulterior au avut loc atingeri în zona mea intimă. Întrebarea vine acum: Există șanse, cât de mici, să rămân însărcinată?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu ramai. Nu din asa ceva

| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna din cate stiu eu sansele sunt minime sau nule pentru ca eu stiam ca spermatozoizii in contact cu aerul isi pierd calitatile si daca el s-a sters pe maini si ia mai ramas putina sperma uscata sunt morti... aveti mai multa grija pe viitor

| corbulalbrosu a răspuns:

O posibilitate infima, sau mai bine zis practic atat de mica incat nici nu poate fi luata in considerare ar putea exista doar intro singura situatie si anume ca tu in acel moment sa fi fost in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual. In afara perioadei fertile chiar daca ajunge sa patrunda sperma in vagin, probabilitatea de a se forma/naste o sarcina este apreciata ca fiind de maxim 3-5%. Poti sa te linistesti deoarece nu exista in situatia prezentata de tine nici macar teoretic o infima posibilitate de sarcina. Pe viitor ar si indicat sa procedati cu si mai multa atentie si intotdeauna in tot ceea ce faceti, petting sau sex sa procedati cu o RESPONSABILITATE maxima. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Atât de mici, că nu le vezi nici cu microscopul. De fapt, chiar deloc!

| Oana92 a răspuns:

E a treia intrebare de acest gen pe care o citesc in mai putin de 20 de minute. Mi se pare de necrezut!

Ori aveti 10 ani, ori ati chiulit de la biologie. In orice caz, mi se pare incredibil pana si faptul ca nu sunteti curiosi sa cititi mai multe despre sex. Un simplu search pe google ar fi rezolvat problema voastra...

| DarkCrina a răspuns:

Nu prea.