| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Bunahappy Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa merg de Craciun la prietenul meu acasa(sa fac Craciunul cu el)? Il cunoaste, l-a vazut de doua ori si e de acord cu relatia, il simpatizeaza(adica ma lasa sa ies cu el in oras, nu asta e problema), dar eu as vrea si de Craciun sa fim impreuna. Ceva idei? El are 20 de ani(dar mama crede ca are 19big grin) si eu am 15. Suntem impreuna de aproape 2 luni(pe 30 decembrie se fac doua luni). Ms mult. Dau funda la solutia care chiar mergehee hee

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Roaga-i pa parintii prietenului tau sa iti sune mama si sa ii confirme ca nu veti fi singuri, ca sunt si ei acasa si au grija de voi. Tu esti foarte mica, practic un copil, si nu ai ce cauta la el acasa daca nu este un adult prezent (cred ca nici prietenul tau nu ar accepta sa mergi la el acasa in absenta unui adult responsabil, tinand cont de varsta ta si de ispitele care pot exista).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricum, nu era normal si nici frumos sa te duci la el acasa daca nu era un adult. Nu cred ca si-ar fi facut o parere prea buna despre tine. De fapt, daca este un barbat normal, nu ar fi acceptat in nici un caz.

| FataCuOchiiCaprui explică:

Multumesc pentru sfat Brigaela dar parintii lui nu stiu de relatia noastra si nu ne-ar ajuta pentru ca tatal meu si tatal lui erau certati cui mult timp inainte sa ne cunoastem noi. Probabil voi sta acasa...