| Misou a întrebat:

Buna utilizatori TPU. Am o problema. Sunt cu un baiat de 3 luni. A fost cel mai bun prieten al meu aproape 4 ani si acum suntem impreuna. Ne intelegem foarte bine, chiar foarte bine si chiar ma iubeste, se vede. Ma rog, trecem peste. Problema : mama mea nu e de acord cu relatia pentru ca el este cu 1 an jumate mai mic decat mine. Nu stie ca suntem impreuna, si trebuie sa ne ascundem. Vreau sa o conving pe mama mea sa ma lase sa fiu cu el, nu stiu cum. Idei?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca nu are nimic, ca o sa mai creasca.

| Misou explică (pentru Emilian65):

Degeaba creste el, daca eu am 18 ani, el face 17 in vara...

| Danysan a răspuns:

Care e problema sa nu fie de accord cu tine. Mama ta nu vede de fapt ideea.E cel mai ok sa ai iubit un Best Friend.De ce?-Uite -Cele mai oki relatii se stabilesc intre fosti amici, la care se adauga faptul ca sunt si cele mai stabile, nu o sa te insele asa usor, il sti prea bine si el pe tine la fel.Plus ca sti cine e, de unde vine si cu ce chestii umbla. Daca o sa ai aduci in aspect aceste lucruri nu o sa mai zica nimic.Dar se poate sa nu vrea sa inteleaga. Cred ca o deranjeaza ca e prea mic dar omite ceva esential si anume ca iubirea nu are varste sau pentru ea are? Ai grija!

| Misou explică (pentru Danysan):

Deja mi-a demonstrat faptul ca e cel mai bine sa ai un prieten-iubit sad. dar nu mai vreau sa ne ascundem! Si nici el nu vrea.

| syd a răspuns:

Iubirea nu are varsta. Spune-i lu' maica-ta sa iti dea motive serioase pentru care nu va da voie sa fiti impreuna. Crede-ma, daca ala e cumsecade si nu a avut altercatii cu parintii tai in trecut nu are nimeni nici un motiv sa iti interzica sa iesi cu el.

| Misou explică (pentru syd):

E super tipul, il cunosc foarte bine. si al mei il plac, dar " e prea mic, nu gandeste ca tine, esti mai matura.". Desi nu-i adevarat

| ByCats a răspuns:

Spune-i cat de mult tineti unul la celalalt

| Misou explică (pentru ByCats):

Daca ar fi asa usor.