| anonim_4396 a întrebat:

cum faci un baiat sa treaca peste orgoliu? Nu spuneti ca daca te iubeste va trece oricum! Vreau sfaturi!

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Depinde de baiat. daca e fraier va trece peste orgoliu dar daca e baiat in adevaratul sens al cuvintului iti va trebui multa bataie de cap si inteligenta ca sa reusesti

| Awesom a răspuns:

Promite-i ca te vei culca cu el candva, cand esti pregatita tu.

| Sardinaaa a răspuns (pentru Awesom):

Am 12 ani, stiu ca o sa zici ca sunt prea mica si na...+ca nu ma refeream sa treaca peste orgoliu la categoria asta, dar e un baiat care se poarta dragut cu mine cand suntem singuri, dar cand e mai multa lume se poarta naspa! Eu vreau sa recunoasca, ca ma place! Stiu ca ma place, dar vreau sa o aud de la el!

| Awesom a răspuns (pentru Sardinaaa):

Scuza-ma ca am spus asa ceva, lasa-l pe el sa spuna daca te place sau nu.

| Sardinaaa a răspuns (pentru Awesom):

Nu e nimic, inteleg! happy

| Peaches a răspuns:

Exista o vorba interesanta: "Treci strada pe unde vrea el ca sa ajungi unde vrei tu". Ai nevoie de calm si de mult tact. Aici rolul diplomatiei este esential.

| zaoo32 a răspuns:

Ciudat ca asa faceam si eu, aici nu e vorba de orgoliu e pur si simplu o chestie asa depinde de persoane eu am trecut de asa zisul "orgoliu" dar nu poate trece peste orgoliu daca elnu vrea asta tu nu ai cum sal "ajuti"

| bananieriiiiii a răspuns:

Poate lui i este frica ca il vei refuza
de asta nu iti va zice ce simte pentru tine asa ca te asteapta pe tine sa faci primul pas de acea nu iti va zice ca te iubeste asa ca fal sa simta bine cu tine dar niciodata sa nu il abordezi in asa fel incat sa creda ca esti doar amica pentru ca daca te va crede amica intre voi mai mult de prietenie nu va fi.ok succes!