| JustCC a întrebat:

Cum îmi conving iubitul ca nu vreau sex oral?
Nu mi se pare scârbos sau ceva, doar anormal. I-am spus de la bun început ca eu nu pot face asta, dar el insista sa-mi facă mie. L-am lăsat de câteva ori, nu mi-a displăcut, dar nici nu era ceva ce îmi doream. Am făcut-o doar pentru el.
Am impresia ca la un moment dat o sa apară discuții între noi ca el da și eu nu. Am impresia ca încearcă sa ma convingă "plătindu-mi în avans".

Răspuns Câştigător
| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să-i explici că nu-ți face plăcere sexul oral. Nu trebuie să faci mereu pe plac celui de lângă tine. Dacă te iubește va înțelege până la urmă.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca potrivit convingerilor tale de natura etico-morale, nu poti accepta nici macar ideea de a face asa ceva. Ca va si intelege sau nu, va fi pur si simplu treaba lui. Procedand asa, tu vei fi la adapost fata de orice tentativa de a te presa sau acuza in vreun fel, fiindca nu va mai fi treaba ta. big grin

| JustCC explică (pentru corbulalbrosu):

Și dacă tot continuă? Spre exemplu prin glume care să bată spre acel subiect?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru JustCC):

Te faci ca ''ploua''. Nu zici nimic. Fiindca lui ii face placere sa practice cunilitia, ii permiti sa-si si sa-ti ofere placere si satisfactie si atat. O astfel de abordare a ''problemei'' reprezinta cea mai acceptabila si posibila forma de... compromis. Si mai stii, macar acum de Valentines day ai putea sa incerci si tu big grin Multa sanatate!

| Paul754880338 a răspuns:

Lasa-l pe el sa iti faca si nu te ingrijora de nimic. Timpul va rezolva aceast problema, daca va iubiti.

| DevilRock a răspuns:

Vorbește cu el. Spune-i că nu vrei să faci asta.

| Kid91 a răspuns:

Cum sa nu iti placa sa ti se faca sex oral? straight face

| JustCC explică (pentru Kid91):

Nu că nu îmi place, ci doar nu mă simt eu împăcată cu ideea de sex oral și tot ce ține de el.