| monyk a întrebat:

cum poate o pers sa uite intr-un timp foarte scurt, toate clipele de iubire frumoase, prin tot ce am trecut, credeti ca o pers poate sa te iubeasca azi, si maine sa te vada ca pe o straina? Asa repede se pot schimba sentimentele, sa uiti ca candva ai iubit o pers, ai petrecut timp mult impreuna, ai trecut prin multe impreuna, apoi dupa ce va desp, sa te uite in 3 saptamani, oare m-a uitat fostul prieten pentru ca eu inca nu l-am uitat si ma inteb oare el isi mai aminteste de mine, oare daca umbla cu altle se poate inca sa fie cu ele, dar sa tine la mine, oare ma iubeste inca dar vrea sa para indiferent, eu cred ca m-a iubit, dar daca m-a iubit poate sa uite totul in 3 saptamana, voi ce credeti despre asta? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Daca intr`adevar te-a iubit, cu siguranta nu te-a uitat.Si chiar daca sta cu altele gandul tot la tine ii zboara.Nu mai fi suparata, gandeste-te ca prin ce treci tu, trece si el. Daca tu inca mai tii la el si acum te`ai combina cu cineva, daca l-ai vedea pe strada[pe fostul] nu l-ai mai cunoaste? Cu siguranta te vor trece fiorii, ca si pe el de altfel.

Daca intr`adevar te-a iubit, nu te va uita niciodata. Dupa catva timp, sentimentele vor deveni mai slabe...nu se va mai gandi la tine in fiecare ora, nu va mai vrea sa te caute, dar cu siguranta nu te va uita.

Am folosit cuvantul "a uita" de multe ori pentru a te convinge ca te inseli si ca fostul nu te vede ca pe o straina, ci ca pe o fosta prietena la care inca mai tine.

Iti doresc succes!happyPoate o sa va impacati!happy:*

6 răspunsuri:
| piciuk a răspuns:

Depinde si cat a durat relatia voastra... daca zice ca te-a uitat poate avea mai multe motive... unul ar fi ca nu a simtit mai nimic pentru tine... sau i-ai ranit in vreun fel orgoliul... baietii sunt fooooooooooooaaaaaaaarte orgoliosi, crede-ma

| Adyna_2391 a răspuns:

Nu se pot uita clipele frumoase petrecute alaturi de persoana iubita... dar sti cum sunt baietii orgoliosi si nu ambitiosi.Cu siguranta nu vrea sa arate ca inca nu te-a uitat si in sufletul lui inca se mai gandeste la tine...happy

| Criiss16 a răspuns:

Ori nu te-a iubit nici cand ati fost impreuna, doar s-a prefacut, ori te iubeste inca, dar vrea sa para indiferent. Poate vrea sa te uite, si de aceea iese cu alte fete. Iubirea nu se uita asa de usor!

Salutari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu te-a iubit, te-a mintit continuu...nu ai cum sa uiti asa de repede pe cineva care l-ai iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti asa sigur ca te-a iubit? daca uita asa repede are momoria mica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se poate uita...nimeni nu poate fi atat de indiferent. poate vrea sa arate doar...dar...si lui ii este greu.nimeni nu poate trece repede peste o despartire...doar daca a fost ceva care nu prea a contat pentru el.ceva.ceva.ramane in sufletul lui.desi ar vrea.nu poate uita atata de repede... daca zici ca a fost frumos.si v-ati iubit...tot ce face acum... ii poate amintii de momentele cu tine...si asa. ii va fi si mai greu sa uite.nu a uitat. poate trebuie sa mai incerci inca o data.incercarea moarte n-are.cine stie. poate si el vrea sa se impace cu tine... dar nu stie cum sa o faca...succes