| Vyktorica a întrebat:

Cum pot sa ma aproprii de un baiat?
Ei bine......imi place de el si lui ii place de mine dar nu stiu ce ar trebui sa fac subiecte comune avem o gramada dar in ultimul timp nuprea am mai vorbit, e ocupat cu temele si invatatul si eu la fel. La scoala nu-l vad afara in curtea scolii, ma intreb daca e suparat pe mine.
Daca vreti mai multe detalii id-ul meu de mess e Myhaa_Kitty01@yahoo.com

Funda!

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Spui ca aveti teme si trebuie sa invatati pentru scoala,inseamna ca e ocupat si nu are timp. Deci,nu, nu e suparat pe tine.
Nu trebuie sa faci nimic. Nici sa-ti pun intrebari de genul ''se apropie ce sa fac?''. Lasa totul sa decurga de la sine. E mai frumos.
Totodata zambeste-i! Priveste-l, dar cu o privire diferita fata de cea adresata celorlalti baieti.
Eventual, poti sa-l si saluti.
Dar atat!
Acum, e randul lui sa dea semne. Sa te abordeze.
Te pup

| Vyktorica explică (pentru NoSmile):

Multumesc, dar nu mai am nevoie de sfaturi din acestea.Totusi ai fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Depinde cati ani ai. Poti, pur si simplu, sa il contactezi cumva si sa-l intrebi daca e suparat si daca nu vrea cumva sa iesiti la un suc.

| alexy19a a răspuns:

Bună.
Primul pas e să te comporţi frumos cu el, să petreci mai mult timp cu el. Deci. Dacă voi doi vă placeţi reciproc... De ce nu îi zici că îl placi şi gata. Nu mai trebuie să lungeşti atât de mult vorba. Eu aşa aş proceda în locul tău,nu aş sta un an să cuceresc(în cazul tău un băiat,la mine o fată). Pentru că în timpul cât eu sunt indrăgostit de ea,şi nu ăi zic nimic, mă duc şi vorbesc cu ea normal nu sar întâmpla aproape mai nimic, de fapt doar dacă ar începe el/ea primul pas.
Eu ţi-aş sugera să te duci la el şi să îi zici că îl placi, ca să nu dureze prea multe timp pâna ce să fii împreună cu el.
Sper ca te-am ajutat.(Aşa aş face eu, tu procedezi cum vrei tu :*)

| madutzu007 a răspuns:

Ei bine asta nu este un motiv sa fi ingrijorata daca simtiti acelasi lucru unul pentru celalalt. Ar fi bine ca unul dintre voi sa faca primul pas si sa spuna ce simte. Am fost si eu in situatia in care esti tu acum asa ca am facut ce trebuia: am mers la ea i-am spus ce simt si de atunci suntem impreuna si ne yubim mult.
nu mai astepta sa nu ti-l ia alta