| anonim_4396 a întrebat:

cred ca am si eu o problema...sau...vreau sa fie ca inainte...Deci povestea e cam asa chatterbox :
O excursie o scoala, prin luna mai, o oprire in mall sa vedem un film, filmul era horror, eu am nimerit sa stau chiar langa un baiat dragut...nu imi placea pana atunci de el.eu,cum sunt foarte fricoasa, nu vroiam sa ma uit la film, si sa ies, dar el[care este cu un an mai mare decat mine], mi-a zis sa stau jos si ca ma tine el de mana ca sa ma simt mai bine...ne-am tinut de mana pe tot parcursul filmului si a fost foarte dragut. Apoi la scoala, de a doua zii, timp de 2 saptamani era tot timpul langa mine, ma speria, dadea peste mine "din greseala", foarte multe gesturi care aratau clar ca ma place, si am inceput si eu sa il plac...Apoi...ne intalneam afara mereu si stateam mai multi intr-o gasca.si afara la fel, era mereu langa mine.ma lua in brate, tot felul de gesturi... dupa care intr-o seara am mers mai multi in curtea scolii, baietii sa se joace cu mingea, si am mers si noi fetele, si ne-am jucat cu ei, dar el ma scotea mereu numai pe mine din jocfrustrated, iar eu ca un copil prost, m`am suparat si am inceput sa imi bat joc de el... faceam misto.chiar ma enervasemstraight face...si atunci s`a suparat pe mine, rau...cand am ajuns acasa ne-am certat si pe mess, apoi ne-am impacat, iar ne-am certat si tot asa...eu acum nu mai vorbesc cu el de o luna.Afara cand ne-am mai intalnit s`a asezat iar langa mine si incerca sa faca conversatie, dar eu nu am vorbit cu el...Acum a venit scoala...nu am schimbat nicio vorba cu el, dar de fiecare data cand trec pe hol se uita lung dupa mine, dar nu zice nimic...
Eu vreau sa ne intelegem iar bine... Vreau sa fie ceva, dar nu stiu cum...nu stiu ce sa mai fac...As vrea niste sfaturi...Credeti ca ma mai place? Cum pot sa intru in vorba cu el? Cum pot face din nou sa fie ca atunci? Sa fie dragut cu mine, sa fie ca inainte?
Chiar vreau niste raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Draga Silvia,
ai procedat gresit cand te-ai purtat asa cu el.
Cand a vrut sa stea langa tine si sa inceapa conversatzia era clar ca era un pretext de impacare, iar tu l-ai ocolit.Prinsesei sansa perfecta iar tu ai ratat-o.Acum orice gand de impacare s-a spulberat in mintea lui.Si na, ce sa iti mai spuna acum. A fost dragut dar l-ai ranit. A incercat si mai e si orgoliul de baiat. S-o gandi: "De ce sa ma duc iar sa intru in vorba cu ea? Daca ma va respinge iar? Ma voi simti ca un ratat, un fraier."
Asa ai gandi si tu daca ai fi in situatia lui.
Asa ca, baga-te cu el in vorba, da-te pe langa el, cauta pretexte sa fi cu el.Ai un mare avantaj daca va placeti reciproc.Deci el nu te va ocoli cand treci pe langa el.Baga-te in jocurile unde se joaca si el, suna-ti gasca sa va intalniti si spune-le sa il invite si pe el(daca e necesar, spune-le sa nu-i spuna ca vi si tu), fa-ti o prietena din clasa lui sa mergi mai des pe la clasa lui si sa te observe.Esti fata desteapta gasesti tu ce sa faci.
Mai mult ca sigur va veti impaca.(cel putin asa cred, sau sper laughing )

Mult noroc! big hug
XXXkisskisskiss
Have a very nice day! love struck

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, methon ai dreptate...inima imi bate tare cand il vad, sunt agitata, nu mai stiu sa vorbesc... dar nu pot sa fac ce ma sfatuiesti tu.straight face

| lola a răspuns:

Pai daca nu te tin "nadragii" sa vorbesti cu el fata in fata atunci intra pe el pe mess si intreaba-l ce face fara sa te lungesti prea mult si apoi spune-i ceva de genu "auzi...scuze ca m-am purtat ca dracu atunci.nu mai vreau sa fim certati.crezi ca ne-am putea impaca si sa ne purtam ca inaintehappy?"
A.si cred ca de aia te tot scotea pe tine din joc ca sa iti atraga atentia sa te necajeasca putinhappyDupa ce ai povestit nu cred ca e genu de baiat care sa iti spuna ca nu mai vrea sa fiti prieteni ca ai fite [nu ca ai avea.laughing] si nu stiu ce...deci decat sa va tot hliziti unu la altu asteptand ca celalalt sa faca "the big step" imi bine asahappy

Sa ne povestesti cum ti-a merssmug:*

| rozalia25 a răspuns:

E cam evident, nu? Te duci frumos si iti ceri iertare caci ai gresit. Daca te place te va ierta si poate va fi mai frumos decat inainte de cearta. Totul depinde de tine, sa lasi rusinea la o parte!

| Dnse a răspuns:

Abordeaza-l pe internet. spune-i ca ti-e drag si iti pare rau pentru marea prostie pe care ai facut-o.si eu am fost intr-o situatie asemanatoare si a tinut.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow e o poveste frumoasa inceputul e minunat...eu cred ac te place din moment ce inca se uita dupa tine...sdika daca as vedea cum se uita ti-as putea spune daca si tu il placi fa ceva! vb. cu el adica trimite-i un biletel...prin cineva si spune-i ca daca s-ar putea ca lucrurile sa revina la normal...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maine cand mergi la scoala, zambeste-i, apoi incepe o conversatie ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Intreaba-l cum a dormit, stiu si eu... orice dar foarte natural. Ai gresit prelungind starea aceasta intre voi. Fii deschisa cu el si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arata-i cumva ca nu mai esti suparata pe el. din ce ai scris tu, eu cred ca inca te place. daca si tie iti place de el...
nu-ti cere iertare, cu ce-ai gresit? ca i-ai zis nu stiu ce la un joc cu mingea laughing c'mon... daca din asta s-a suparat...
cum ziceau si ceilalti, vb cu el pe mess...baga ceva pretext.
daca e cu tine in scoala, e mai simplu. te fatai in pauze pe langa clasa lui, te imprietenesti cu una de la el din clasa, ca sa mergi des pe acolo, sa te observehee hee
good luck big grin