| ioanaeu24 a întrebat:

am un prieten (amic) mai mare decat mine cu un an, invata in aceeasi scoala cu mine. ne-am cunoscut prin intermediul unei prietene comune. la inceput cand am vorbit nu prea am avut subiecte. apoi a inceput sa imi zica ca ma place prin mai multe "mijloace". ne mai intalneam pe holuri, mai vorbeam. il cunosc foarte bine. m-a invitat intr-un loc in curtea scolii dar este mai retras acolo. a zis ca vrea sa imi zica ceva de bine si nu vrea sa ne vada sau sa ne auda. aseara mi-a zis ca ma place. intalnirea a ramas stabilita dar eu stiu ca o sa urmeze sa ma sarute. nu vreau sa imi dea french si nu stiu cum sa ii zic. eu nu am mai sarutat pe nimeni pana acum si nu vreau sa afle ca nu am experienta. am mari emotii desi stiu ca nu am de ce. dar imi e frica sa nu nu o dau in bara. AJUTATI-MA VA ROG!

Răspuns Câştigător
| Piticoot18 a răspuns:

Eu zic sa te duci daca baiatul chiar te place..si chiar daca nu ai experienta si iti e teama, spune-i sigur o sa intelegeaca si o sa te ajute.Nu este o rusine..si el a avut un inceput.Bafta!

3 răspunsuri:
| maybetoday a răspuns:

Buna,a m trecut si eu prin asa situatie, doar ca eram la o tabara de odihna. Aveam o prietena mai mare si am rugat-o din suflet sa ma invete sa ma sarut, de la inceput nu dorea dar pina la urma m-a invatat, totul a parcurs bine, sau eu sunt talentat sau prietena care m-a invatat caci am avut 2 relatii de lunga durata, pe care una o mai mentit, poate ne vom casatori happy, si 4 boyfriends asa cind eram mai mica, sa spune de scurta durata, m-au laudat, chiar si acum am ramas prieteni si imi aduc aminte si imi spun ca eu ma sarut cel mai dulce. Nu retrai asa de tare toti trecem prin asta nimeni nu s-a nascut invatat! Sper sa fie totul bine! Succese! ps: la rindul meu am invatat sa se saruta o fata si 2 baieti happy

| neutrino a răspuns:

Mintindu-l, sigur vei nimeri in bara!

| ioanaeu24 explică (pentru neutrino):

Dar nu l-am mintit :\