| Kasia a întrebat:

Cum pot uita o persoana pe care am iubit-o mult?

12 răspunsuri:
| ELY098723456778990 a răspuns:

Depinde daca va intalniti in fiecare zii este cam inposibil... :/

| Konata a răspuns:

Hei :*
Sa stii ca de uitat, sufletul fiintei umane uita greu deci trebuie sa te impaci cu ideea ca va ramane mereu in sufletul ta. Poate nu mai tii asa mult la el insa de iubit sigur il iubesti. Aici intervine vointa care te pune la incercare: se lupta dorinta de a uita cu dorinta de a iubi in continuare happy.

Sfat :Incearca sa nu te mao gandesti la acea persoana si vei vedea c totul va fi bine.

O seara buna!

| Kasia explică (pentru ELY098723456778990):

Da,ne intalnim.sad

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-ți vezi de treba ta iar pe viitor să nu mai lași sentimentele de iubire libere.
Pa, pa.

| bogdan133 a răspuns:

Intalnindu-te cu prietenele, ocupandu-ti timpul si desigur cautat o alta persoanawinking

| Dosa_Jolanda_1990 a răspuns:

Hmm. Vei uita in timp, ocupandu-ti timpul cu alte lucruri, alte persoane, si facand ceea ce iti place. Stiu ca pare ciudat, dar de uitat nicidata nu o vei uita de tot pe persoana pe care ai iubit-o, dar bucura-te ca esti printre putinele persoane care se pot mandri cu faptul a iubit in viata.

| Miky1 a răspuns:

O poti uita cu alta.

| Pearl01 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand trebuie sa accepti ca nu mai sunteti impreuna, in al doilea rand gandeste-te la lucrurile mai putin bune pe care ti le-a facut. De multe ori tinem de o persoana chiar si dupa ce ne despartim pentru ca ne gandim ca nu vom mai gasi altul/alta si ne agatam de iluzii, vise, momente. Si iubirea asta e inselatoare, pentru ca se intampla sa stai cu cineva mult timp si sa crezi ca-l iubesti insa poate fi doar obisnuinta, rutina zilnica, care te face sa crezi ca e iubire. Daca nu mai e nici o sansa sa fiti impreuna, incearca sa fi optimista si sa treci mai departe. Nu are rost sa te agati cu disperare de cineva care nu mai vrea sa fie cu tine. In timp ai sa realizezi cat de important e sa-i dai drumul unei persoane, sa pui punct si sa mergi mai departe. Inseamna ca te asteapta cineva mai bun.

| Azµre a răspuns:

Închizi ochii numeri până la 10 și ai uitat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Cand ai spus sa-l uiti te referi sa nu-l mai iubesti!
Greu. eu am pierdut o vara stand in casa, in pat si ascultand muzica. efectiv eram terminata, nu mai puteam...straight face
nu vreau sa-mi amintesc..si l-am uitat :d!
Pana la urmaaa, l-am uitat :X!
Incearca sa abordezi alti baieti, sa te mai distrezi, sa fii mereu ocupata!
Daca vei sta izolata doar sa te gandesti la el, nu rezolvi nimic...
Indragosteste-te iar.o sa se intample cand nu te astepti deloc!

O sa fie brusc si tare, toata durerea stransa se va transforma in dragoste pentru altcineva. o sa iti treaca cat de curand.
te pup

| figure a răspuns:

Gasind o alta persoana pe care sa o iubesti foarte mult. Si, intr timp, gasind alte preocupari pe care sa le iubesti foarte mult. Si... cenzurandu-ti intr-o anumita masura - constient - gandurile si starile...

Asadar... e nevoie de timp insa conteaza foarte mult cum utilizezi acest timp!

| UnDiavol a răspuns:

Nu exista uitată nu exista nici leac

Doar exista