| Catalina_2435 a întrebat:

cum sa detin o relatie de lunga durata cu prietenul?
Ce ar trebui sa fac, cum sa ma comport?
Aa...si inca ceva cum imi dau seama daca *el* chiar ma place cu adevarat sau numai isi bate joc de mine si vrea sa ma foloseasca! plizz help me fundita si voturi la toti!love struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu exista o reteta pentru asa ceva.Ca sa fiti impreuna inseamna ca ii placi TU.In concluzie, fii tu.Nu incerca sa pari altfel decat esti,fii sincera si deschisa,plina de zambet,nu te grabi sa-i faci toate voile sa nu ajunga la saturatie,nu accepta orice,fa-l sa se simta bine in compania ta,radeti impreuna, chiar jucati-va ca doi copii, sunt lucruri care il vor face sa vrea sa petreaca mai mult timp cu tine.Nu avea pretentii exagerate,nu te supara din orice, invata sa fii discreta si intelegatoare si nu fii exagerata.
Si, totul va fi bine!

1 răspuns:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Nu trebuie sa te comporti intr-un fel anume (doar sa fi fidela si sa fi sigura ca ai facut alegerea buna). Poti sa fi perfecta dar daca el e alegerea proasta oricum r elatia se va sfarsii. Iti dai seama daca face misto sau nu dua cum iti vorbeste. Daca exagereaza cu complimentele, daca ii place sa iasa cu tine pe afara si sa stea de vorba asa fara motiv.