| Sweet111 a întrebat:

Cum sa retin o relatie de lunga durata cu prietenul?! fundita pentru cel mai bun raspuns!tongue happy

Răspuns Câştigător
| simiiii a răspuns:

Heii! Te-ai intrebat vreodata cum fac prietenele tale sa aiba niste relatii mai lungi de un an, iar tu nu reusesti sa tii un tip langa tine mai mult de trei luni. Iata cateva dintre secretele lor:
1.Invata sa accepti defectele celuilalt
Nimeni nu e perfect. Unii dintre noi sunt prea sensibili, altii intarzie tot timpul…
Recunoaste ca ai gresit
Unele cupluri se cearta din diverse motive. Cred ca e mai important sa-l pastrezi langa tine decat sa te certi cu eldin orice fleac numai pentru ca vrei tu sa ai mereu dreptate.
Invata sa-ti dai seama cand e stresat
Intotdeauna vor fi moment dintr-astea in care, orice ai face, tot nu te poti intelege cu el. Intelege-l dar nu fi pisaloaga. Daca nu-ti cere ajutorul, lasa-l sa se descurce singur.
Nu lasa pe nimeni sa intervina in relatia voastra
In asta, sunteti implicati doar voi doi. Prietenii sau parintii nu au de ce sa-si dea cu parerea in legatura cu povestea voastra de iubire. Daca nu faceti asa, o sa aveti numai de suferit.
Nu tipati unul al altul
O relatie buna are loc intre doi prieteni foarte buni care se iubesc si se respecta mai presus de orice…
Nu-l sufoca
Nu-I cere tot timpul socoteala pentru orice fleac si nu-l controla la tot pasul pentru ca risti sa il pierzi…
Cel mai important este sa aveti incredere unul in celalalt si sa nu incetati nici o clipa sa va iubiti. Sper ca te-am ajutat! pupici ai grija de tine love struckkiss

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Cred ca primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa il instiintezi despre acest lucru. Sa ii spui ca intentionezi sa ai o relatie de lunga durata si nu una oarecare. Apoi, totul va veni de la sine. Oricum, nu poti sa spui de la inceput: "Asta va fi o relatie de lunga durata". In orice moment pot aparea mici probleme.

Răspuns utilizator avertizat