| bianka_5500 a întrebat:

Sal,, puteti s spuneti ca sunt o proasta si o ticaloasa,, dar nu pot s ma makiez cand mama ma vede si mi se pare ca daca mar vedea as intra in pamint de rusine nu stiu ce s fac,,, parca sunt nebuna,, nuhs. as vrea s ma makiez da habar n-am si mi-e rusine s intreb de mama si umblu prin oras ca o sperietoare...Doamne nici un baiat nu se uita la mine decit aia mai mari de 23 ani. o Doamne,, ce s fac s scap de rusinea asta prosteasca.

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Trebuie doar sa ai incredere in tine, iar mama ar trebui sa-ti fie cea mai buna prietena. problema machiatului apare la orice adolescenta asa ca esti la zi. nu esti proasta, nici ticaloasa esti doar adolescenta. sa stii ca cel mai frumos machiaj al unei femei este culoarea naturala a tenului ei. e foarte bine ca atragi atentia baietilor mai mari de 23, de ce o vezi ca pe un dezavantaj? si de unde stii tu ca nu se uita nici un baiat la tine? poate nu are curaj sa-ti spuna... sfaturi despre cum sa te machezi cele mai practice le gasesti in revistele pentru femei. sfatul meu : lasa disperarea si rusinea la o parte si deschide ochii sa vezi ca nu totul e asa cum ti se pare tie. un sfat mai bun poti primi de la mama ta

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mama mi-a cumparat produse de machiat si le-am aruncat la cosul de gunoi a doua zioh go on
N-am nevoie de asa ceva.Nu imi neglijez tenul, ma confrunt si eu cu cosuri si le tratez, dar niciodata nu m-am machiat mai mult decat rimel+gloss. Ce fond de ten? Ce pudra? Ce blush?(nici nu stiam ce inseamna blushlaughing)
Nu caut atentie ba chiar o evit.Si machiajul e o forma de a atrage atentie.Mr.Fox mi-a zis ca s-a indragostit de naturaletea mea, de felul cum imi statea parul la 7 dmineata(lucram impreuna) si de cearcanele mele.Cum sa nu te simti flatata de asa ceva?laughing
Fa ce crezi tu ca e mai bine si nu te lasa influientata de altelewinking

| doar.pt.voi. a răspuns:

Ca sa te machiezi nu e nevoie sa-ti fie rusine. Cu rusinea mori in strada.Nu te machia strident si nu se va uita nimeni asa de ciudat.winking sper ca te-am ajutat. bafta:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiaza-te mai putin vizibil : putin rimel, niste fard de pleaope (de preferat, culori deschise), putina pudra in obrajori si... voila...big grin
Nu inteleg de ce iti e rusine de mama ta thinking De parca, ea cand era de varsta ta nu se machia :-J. Lasa deoparte rusinea! straight face