| SecretLove a întrebat:

Buna :d.
Ce parere aveti de o relatie cu diferenta de varsta de 7 ani?
As vrea pareri si din partea baietilor va rogbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Pai sa vedem ...acum depinde si care sunt varstele. De exemplu daca tu ai 14 ani iar el 21 este cu totul altceva decat daca ai avea tu 22 si el 29...totusi dupa cum spune vechea zicala dragostea nu tine cont de varsta dar ai grija cine e alesul sa te gandesti foarte bine

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, si intre mine si prietenul meu e diferenta de 5 ani, el fiind mai mare, dar asta nu a contat pentru.noi.Nu conteaza varsta intr-o relatie, importanta e iubirea.Sunt altii cu diferente si mai mari de 7 ani, se inteleg si se iubesc mult.
Totusi nu e totuna ca de exemplu fata sa aiba 13 ani si el 20, sau ea sa aiba 18 si el 25.

| Zenithf a răspuns:

Daca ai peste 18 ani este ok, sau macar 16 ani? Dar daca este sub 18 ani atunci no-sex pana la majorat. thinking

| Ririru a răspuns:

Depinde si de ce varsta are fata, sau baiatul.
O relatie intre o fata de 13-14-15 ani si un baiat de 20-21-22 de ani nu e vazuta bine nici de oameni, nici de lege.
Mai ales ca astia mai mari au oarecum o influenta asupra fetelor mai mici, dar sunt si unii care tin cu adevarat. Acum depinde. happy

| mihaela_7412 a răspuns:

Buna stii varsta nu conteaza cand exista iubirem, deci daca voi va iubiti nu are de ce sa fie o problema :*

| qwerty21 a răspuns:

Aceasi chestie ca si zady

| Tom a răspuns:

Pai depinde cati ani ai. Daca ai peste 18 eu zic ca i ok.Adica nu-i o diferenta asa mare.Pana in 10 ani maxim i ok. Dar daca sa zic ca ai 15 ani si el sa aie 22 i cam mare.

| nuamnuvreau a răspuns:

Atata timp cat este dragostea adevarata, nu din interes este okwinking

| DaianaDC a răspuns:

Nu mi se pare exagerata diferenta asta de 7 ani...

| DaianaDC a răspuns:

Nu mi se pare exagerata diferenta asta de 7 ani... dar nu stiu depinde sh de cati ani ai ubig grin
Be Carefullwinking

| jordan_8604 a răspuns:

Nu depinde de varsta, depinde de sentimente. Dar mare atentie daca u esti inca minora si el major, ai grija ca sentimentele lui sa fie adevarate apoi asigurate ca si ale tale sunt adevarate, iar daca cauti numai o aventura, nu mai conteaza varsta atata timp cat sunt sentimente la mijloc. bafta!