| BeBe_9214 a întrebat:

Buna:d Daca fac dragoste pentru prima oara cu prietenul meu in perioada fertila a lunii, protejati desigur exista vreun risc de o sarcina?
Astept raspunsuri serioase, cei care au chef de glume proaste prefer sa nu raspunda.
MultumeschappyFunda.

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

SAlut si Hristos a Inviat!
Nu conteaza daca te protejezi, riscul de a ramane insarcinata este existent. Sa luam cea mai sigura cale de contraceptie, prezervativul, in cauzl in care e folosit asa cum trebuie si nu este fisurat, sunt sanse de 0.2% sa ramai, sa nu mai spunem ca esti si in perioada fertila:-? riscuri exista oricand!

Ps: Poate te intereseaza si
http://www.facebook.com/pages/Love-is-the-answer/249648155091690
Poate chiar o sa iti placa ( atat pozele, statusurile, si nu in ultimul rand povestea)

O zi buna!

12 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Dupa terminarea actului, verifica prezervativul, umple-l cu apa sa vezi daca nu s-a rupt!

| Mann02 a răspuns:

Pai exista, singurul caz in care poti ramane insarcinata e sa se rupa prezervativul, de aceea scrie pe prezervative ca nu poate fii perfect sigur happy

| valentina345 a răspuns:

Bunahappy da exista... daca se rupe prezervativul, altfel nu poti ramane insarcinata...

| Ina93 a răspuns:

Pai daca faci protejat nu ai cum sa ramai.
sau itamplat multe cauze ca prezervatul sa se rupa
dar asta e alt ceva

| PsyhoWoman a răspuns:

Iti recomand ca in acelasi timp cu prezervativul sa folosesti FOITELE CHINEZESTI sunt niste pelicule fine 10 bucati intr-un pachetel sunt extrem de ieftine max 5 lei se face una cocolos se introduce in vagin cat mai adanc se asteapta 15 minute pana ea se topeste si este valabila 30 de minute este un spermicid. daca folosesti si prezervativul si acestea sansele sa ramai insarcinata sunt de 0% happy fundabig grin?

| MissDyDee a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Spermicidele ataca vaginul foarte rau nu sunt recomandata absolut deloc. daca vrea siguranta mai bine trece pe prez si anticoncetionale si stie o treaba... spermicidele de orice fel sunt foarte periculoasehappy

| PsyhoWoman a răspuns (pentru MissDyDee):

Spermicidele nu ataca vaginul! am fost la farmacie 1 ora si m-am interesat de tot ceea ce trebuie sa stiu inainte de primul contact sexual! nu ataca deloc.sunt recomandate si daca folosesti si prezervatoiv efectul e mai bun

| GheNsS a răspuns:

Nea nu patesti nimic numai sa folositi prezervativu corect atata tot. O sa fie totul bine mult noroc.winking

| BlackVeilBrides a răspuns:

Pai depinde in multe cazuri ramai si protejatabig grin..depinde si de pr tau cata grija arehappy

| esco a răspuns (pentru BlackVeilBrides):

Daca e prima oara, o sa aiba grija laughing

| BlackVeilBrides a răspuns (pentru esco):

Pai asa cred si eu da noa:p

| esco a răspuns (pentru BlackVeilBrides):

Eh