| geoalx57 a întrebat:

Daca ea si-a facut testul de sarcina ( ieri dupa masa ) dupa 1 saptamana si ceva de la ultimul contact sexual si a iesit 1 linie inseamna ca nu e insarcinata.
Si a 2 zi dimineata i-a venit ciclul ( dupa ce intarziase 1 saptamana ciclul )
Este mai valabil testul?
+in a 2 zi dimineata si toata ziua ei i-a fost rau si a vomitat si avea sani tari oare de la ce?
Ea intrecut a, avut probleme si cu ovarele...si un chist la ovar a mai avut.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul testului de sarcina efectuat dupa trecerea a doar ""dupa 1 saptamana si ceva" de la ultimul contact sexual intretinut este efectuat 100% INUTIL fiindca rezultatul este intotdeauna NEGATIV insa este ERONAT, GRESIT, lipsit de valoare. Pornirea MENSTRUATIEI (si NU a ciclului chiar nu pricepeti/invatati) reprezinta garantia ca in CICLUL MENSTRUAL abia terminat, NU s-a format o sarcina si ENDOMETRUL este eliminat din corp sub forma de sange MENSTRUAL. Problemele avute cu ovarele si posibilitatea de a exista si in acest moment chisturi pe ovare, au provocat dereglarea ciclului menstrual si pornirea cu intarziere a MENSTRUATIEI. Poate ca doar asa tot repetand veti folosi corect cele 2 cuvinte/termeni. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Ce legătură are stomacul cu sarcina? Testul a fost făcut prea devreme, dar dacă între timp i-a venit menstruaţia nu este însărcinată.

| geoalx57 explică (pentru Necunoscut112):

Am zis ca a, avut si ulcer la stomac si m-am referit gen ca poate de la asta ii rau si a vomitat si ca poate si de la asta is sani tari...

| Necunoscut112 a răspuns (pentru geoalx57):

Nu, nu are treabă ulcerul pe care l-a avut când era mică. Poţi să vomiţi din multe alte cauze şi oricum, la sarcină nu apar aşa repede greturile. Dar ţi-am spus, din moment ce i-a venit nu are cum să fie gravidă.

| geoalx57 explică (pentru Necunoscut112):

Ok, multumesc frumos.

| geoalx57 explică:

+ a, avut cand era mai mica ulcer la stomac (ea are 20 acum)