| Mimippescuu55 a întrebat:

Bună! Dacă eu sunt în perioada infertila(ciclul vine mereu pe 29 30 ceea ce înseamnă că acum nu sunt în perioada fertila) si este introdus penisul fără prezervativ,doar câteva minute, fără a ejacula in interior, iar el nu a mai ejaculat de 2 zile sunt șanse să se formeze sarcina?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Xpressurself a răspuns:

Evident ca se poate. Insa trebuie sa intelegi ca atunci cand faci dragoste cu un baiat acesta este scopul naturii, procrearea. Invatati sa va asumati ce faceti. Faptul ca vreti doar placere nu va scapa de responsabilitati.
Ar fi bine sa intelegi ca pentru a face sex neprotejat trebuie mai intai sa te asiguri ca baiatul cu care te culci e capabil de o anumita autodisciplina si pana intelegi asta cel mai sigur e sa folositi un prezervativ. Macar asa poti verifica inainte sa ejaculeze daca in timpul sexului "pierde" sperma. Cand ajungi sa fii sigura poti sa o faci si fara cu el.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Kalibi1327 a răspuns:

Nu