| STFm a întrebat:

Buna,daca ma poate ajuta cineva cu raspunsuri as fi incantata... chestia e urmatoarea, am 15 ani si jumatate si sunt impruna cu prietenul meu de 4 luni. eu sunt virgina,el nu mai e,nu mi-a zis niciodata ca sa facem sex dar a zis ca i-ar place dar asta nu inseamna ca ma forteaza. Atunci i-am zis ca nu sunt pregatita si ca mai vrea sa astept un an, doi iar el mi-a zis ca atunci cand voi fi pregatita si ca sunt sigura ca nu o sa regret dupa atunci va fi bine... Iar acum cateva zie am fost la padure cu prieteni si am stat cu el in cabana si i-am zis ca mi-as dori sa se intample acea chestie intre noi. El mi-a zis ca daca eu sunt sigura si daca nu regret atunci se poate intampla. Faza e ca eu nu sunt total pregatita, mi-e frica de acea durere si de sangerare. El are aproape 18 ani eu am 15 jumate iar el vrea sa dea la medicina asa ca am vb mai multe cehsti legate de asta si mi-a explicat ca daca vreau se va putea face in asa fel in cat sa nu ma doara foarte tare. Voi ce credeti ar fi bine daca mi-as incepe viata sexuala de acum? El mi-a zis ca asta ar face sa tinem mult mai mult unul la altul.

Răspuns Câştigător
| AnaaTeIubbeste a răspuns:

Daca crezi ca el e baiatul potrivit sa fie primul din viata ta, o poti face! E un moment foarte important din viata unei fete si trebuie tratat ca atare, daca ai incredere in el, il iubesti, el te iubeste si o faceti din dragoste...de ce nu? Prima data este putin dureros dar apoi durerea se transforma in placere. Momentul primului act sexual trebuie sa fie special. Dar sa ai grija la protejare sau o puteti face fara prezervativ atat timp cat nu ejaculeaza in tine. Sper ca te-am ajutat! :* Bafta!:X:*:*

| alma17 a răspuns (pentru AnaaTeIubbeste):

Daca el este dispus sa te astepte de ce vrei sa te grabesti? Gandeste-te ca pe viitor s-ar putea sa nu mai fii cu el asa ca mai asteapta sa nu iti para rau pe urma.

| alma17 a răspuns (pentru AnaaTeIubbeste):

Daca el este dispus sa te astepte de ce vrei sa te grabesti, gandeste-te ca pe viitor s-ar putea sa nu mai fii cu el asa ca mai asteapta sa nu iti para rau pe urma.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, daca vrea sa dea la medicina, ar trebui sa stie ca la femei inceprea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate creste de 9-10 ori riscul de cancer de col uterin. Daca esti extrem de hotarata ca vrei sa-ti risti viata si sanatatea, discuta si cu mama ta. Nu ed alta, dar dupa cum stii va trebui sa mergi la ginecolog in prima luna de la inceperea vietii sexuale (si apoi la intervale de maxim 6 luni). pana la 17 ani trebuie enaparat sa te insoteasca un parinte si asta inseamna mult timp si multi bani pentru parintii tai, asa ca trebuie sa te asiguri ca ei te sustin neconditionat si sunt dispus sa sacrifice sanatatea ta pe de o parte, timpul si banii lor pe de alta. Cat despre durerea dezvirginarii, va fi destul de mare fiindca organele tale genitale sunt inca de fetita si vor intercepta orice act sexual ca pe un viol. Insa cu prezervativ, lubrifiant si multa rabdare, n-ai sa mori din asta.

| mihay88 a răspuns:

Daca crezi ca ai ajuns in punctul in care consideri ca esti pregatita poti sa o faci nu vad de ce nu. Mai ales ca se pare ca e genul de baiat care stie ce are de facut si asta conteaza foarte mult, mai ales pentru tine pentru ca este prima data. Din ce spui tu reiese si ca e un baiat care nu urmareste numai sa se culce cu tine deci...eu zic sa ii dai inainte dar nu uita de protectie. te-am pupat:*

| neutrino a răspuns:

Curiozitatea si dorinta te mananca prea tare pentru a mai putea fi oprita. Daca telul tau este de a deveni femeie la 15 ani, spor la treba! Nu uita: sa nu plangi dupa aceea ca te-a parasit si nu ai avut noroc.

| amaliaamely a răspuns:

Buna! ai doar 15 ani pote ca o sa tineti mai mult unul la altul.dar nu merita... poate peste 2 anihappyhappyla 17 ani ar fi mai bine decat la 15happyhappy:

| alma17 a răspuns:

Daca el este dispus sa astepte tu de ce vrei sa te grabesti? Nu ai de unde sa stii ce va fi pe viitor daca vei mai ramane sau nu cu el asa ca ar fi mai bine sa mai astepti.

| N0kia a răspuns:

Cred ca da este momentul pentru ati incepe viata sexuala,plus la asta se vede ca este un baiat care nu are deloc intentia de a se intilni cu tine doar pentru sex,mai ales ca el stie ce trebuie sa faci, daca nu vei face asta si vei face cu altul crede-ma vei avea dureri, si vei ave putine probleme, dar el cred ca a facut si este experimentat, eu am avut aceeasi problema si tot am sps prietenei cind va fi gata atunci sa imi spoona, crede-ma ca esti pregatita, 15 ani este o virsta normala pentru asta. Succese, si nu rata sansa happy :*

| STFm explică (pentru N0kia):

Da,am mai vorbit cu el despre asta si mi-a zis ca a mai facut-o cu fete care erau virgine si ca sa nu ma speriu ca stie ce are de facut...Acuma na...o sa mai astept catva timp, sa vad cum decurg lucrurile, multumesc oricum tuturor!kiss