| Simoni a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia azi si am vomitat de cateva ori si sunt foarte ametita de cateva zile, pot fi insarcinata?straight face.
Funda

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, asta e confirmarea ca nu esti insarcinata. Ametelile si starea de voma pot fi si din cauza menstruatiei. Sunt si ele niste simptome ale menstruatiei. Ai putine slabiciuni inainte de menstruatie, asta e! Sper ca te-am ajutat! Funda?

4 răspunsuri:
| Analya a răspuns:

Ba da. poti fi si insarcinata pentru ca se intampla uneori ca in primele lui de sarcina sa ai si o "falsa" menstruatie si sa descoperi abia intr-o luna avansata de sarcina ca vei avea un bebe:)

Uite si un site unde poti citi mai mult http://www.mami.ro/fertilitate/preconceptie/menstruatia-peste-sarcina.html

Cine zice ca nu se poate intampla sa ai menstruatie peste sarcina nu este suficient de bine informat. Nu zic ca este cazul tau sa fii insarcinata, dar e posibil sa fii chiar daca ai menstratie.

| CherryKiss a răspuns:

Nu. deoarece pe timpul sarcinii nu ai ciclu menstrual. este probabil sa fie din cauza oboselii, alimentatiei sau a stresului. incearca sa te relaxezi.

| NikolasXD a răspuns:

Nu esti stai relax

| selly_9145 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata fiindca pe perioada sarcinii nu ai ciclu menstrual... poate ai o stare de ameteala.nu iti face probleme!