| utilizatortpu444 a întrebat:

Bună, dacă o prietenă mi-a explicat ca s-a dezbrăcat cu iubitul ei și doar și au atins părțile intime, posibil sa o fi introdus puțin (am înțeles ca ar fi avut un lichid transparent dar nu sperma, cred ca acela de dinainte), ce sfat as putea sa ii dau? sunt șanse sa fi rămas gravidă? contactul sexual propriu zis nu a existat, doar atât. vreau sa o ajut dar nu știu nici eu ce răspuns sa ii dau, dacă e posibil sau nu sa rămână însărcinată din atât.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa ii spui prietenei tale ca nu ramane insarcinata de la atat,adica de la ceea ce ai descris, iar despre actul sexual acesta nici nu s-a consumat, astfel ca nu are cum sa ramana gravida de la ce au facut ei acolowinking
si pe viitor daca face dragoste sa o faca protejat, caci in caz contrar iarasi o sa posteze intrebari prietenii ei daca a ramas sau nu insarcinata

| anonima4552 a răspuns (pentru Simpatic):

Is sanse sa ramana insarcinata, daca ea e pe ovulatie sau o sa fie in urmatoarele zile.Lichidul trensparent se numeste lichid preejaculator si poate contine spermatozoizi.

| Simpatic a răspuns (pentru anonima4552):

Stiu si eu aceste lectii doamna de la anatomie, insa vorbim lucruri concrete nu POATE ( am inlocuit is sanse, aceasta vorba de la Iasi cu poate), si eu "POATE" as reusi sa tractez un TIR precum participantii la strongest man, dar e putin probabil sa reusesc asta!

in lipsa contactului sexual si mai ales ca nu si-a dat drumul respectivul, sansele ca acea fata sa ramana insarcinata sunt egale sau aproximative cu zero
faptul ca el avea sau nu (nu reiese exact din cele ce afirma ilustrul autor mai sus) lichid pre-ejaculator si POATE acesta ar fi ajuns in vaginul fetei, este cale lunga!
acum sa scriu chestii care nu imi fac placere si sa zic ca in loc de contact sexual cineva poate sa se masturbeze si sa termine in vaginul unei femei si astfel acea persoana sa ramana insarcinata...nu imi place sa zic!
pe mine ma caracterizeaza simplitatea literara, exprim putin si concis nu tin predici

autorul de mai sus afirma : " posibil sa o fi introdus puțin (am înțeles ca ar fi avut un lichid transparent dar nu sperma, cred ca acela de dinainte)"

Deci posibil, deci nu sigur, si chiar si cand posibil a fost "posibil" atunci "sigur" nu va fi certitudine ca acea fata sa ramana insarcinata.

va asigur ca si eu si tu POATE avem dreptate? in cazul de fata amandoi avem dreptate desi pare un pardox, la doua idei si afirmatii care se exclud! cum reusesc asta? pai este principiul paharului pe jumatate gol, tu l-ai vazut jumatate gol eu jumatate plin deci AMANDOI am avut dreptate, cand am zis fiecare opinia sa fata de un eveniment care nu are o certitudine, exactitate!

| Motica a răspuns (pentru Simpatic):

Dar eu azi am frecat capul meu de penis de vaginul ei și nu am băgat deloc pensiul în ea doar am frecat deasupra în punctul sensibil, fără a ejacula și nu am simțit nici lichid preejaculator menționez ca ea a stat doar deasupra și pe o parte când am frecat, ar fi vreo șansă să fi rămas însărcinată? menționez ca de fiecare data înainte de a ejacula cu 1 min 2 ii ziceam ca sunt pe aproape și ejaculam în gura la ea
Va rog sa îmi dați un sfat

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu tot tu ai intrebat si aici?

https://www.tpu.ro/......siului-de/

In locul tau i-as spune prietenei ca am o veste proasta si i-as trimite copy paste, unde scrie foarte clar ca da, exista risc de sarcina.Cine nu crede este liber sa testeze teoria pe propria piele, infruntand si posibilele consecinte.

| utilizatortpu444 explică (pentru dullcat):

Nu, acela nu este contul meu, probabil o coincidență. am să îi trimit un screen cu toate răspunsurile.

| Anonimboy111 a răspuns:

Tu esti acea prietena, puteai sa zici si era mai usor oricum e anonim totul laughing laughing laughing

| utilizatortpu444 explică (pentru Anonimboy111):

Nu sunt eu. știu ca este anonim, este vorba de faptul ca eu nu știu cu ce să răspund pentru ca nu am fost in acea situație vreodată, m-a întrebat pe mine tocmai ca să nu afle toată lumea, iar eu știind ca am făcut totul doar protejat, nu îmi pot da cu părerea intr o situație în care nu am fost. nu mai vorbi aiurea, de ce m aș fi chinuit să scriu ca este pentru altcineva dacă era pentru mine?

| Anonimboy111 a răspuns (pentru utilizatortpu444):

Asa putea ea sa puna intrebarea si aia era gen

| utilizatortpu444 explică (pentru Anonimboy111):

Mi-a cerut mie sfatul iar eu nu risc să întreb pe cineva cunoscut deoarece se pot face zvonuri aiurea presupunând ca este pentru mine sau chiar pentru ea.

| anonima4552 a răspuns:

Deci. Nu e ok sa "o introduca putin".Da, is sanse sa ramana insarcinata, daca ea e pe ovulatie sau o sa fie in urmatoarele zile.Lichidul trensparent se numeste lichid preejaculator si poate contine spermatozoizi. In primul rand sa astepte pana in data in care trebuie sa ii vina ciclul, daca ii intarzie sa faca test de sarcina. Si sa fie mai responsabili amandoi. Exista prezervativ.Eu ii recomand sa mearga la ginecolog si sa ii ceara
pastile anticonceptionale(sa nu ia de capul ei, doar ce ii zice doctorul si doctorul o sa-i zica cum trebuie luate.)

| utilizatortpu444 explică (pentru anonima4552):

Din zilele ciclului pe care și le-a notat (ultimul ciclu) a reieșit ca în ziua contactului era la ovulație.

| anonima4552 a răspuns (pentru utilizatortpu444):

Slabele sunt mici sa fi ramas insarcinata, dar daca nu-i vine ciclul atunci sa faca test de sarcina

| dullcat a răspuns (pentru utilizatortpu444):

Sugereaza-i sa foloseasaca aplicatii de acest fel :

https://play.google.com/......ps/details