| sony22 a întrebat:

Cati dintre voi credeti ca e normal ca daca aveti 17 ani si parintii vostrii nu sunt de acord cu iubitul/iubita voastra pe care credeti ca este sufletul vostru pereche trebuie sa te desparti de el/ea? Eu din cate stiu daca persoana aceea este sufletul pereche ar trebui sa lupt pentru relatia pe care o am indiferent de ce zic parintii pentru ca nu parintii imi aleg persoana cu care vreau sa traiesc, eu o aleg.

Daca ati fi intr-o situatie de genul si parintii nu ar fi de acord ce ati face? V-ati despartii de acea persoana?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Eu nu cred în faza cu suflete pereche, dar da, dacă vrei ca ceva să meargă trebui să lupți pentru acel lucru.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai depinde si ce motiv sau sa nu fie de acord. Daca imi zic niste lucruri adevarate pe care eu doar nu le-am observat si-mi dau seama ca baiatul acela imi face doar rau, nu tine suficient la mine, nu am trateaza cum trebuie, m-ar trage in jos, atunci da, cu parere de rau i-as asculta. Daca doar nu le place lor fara un motiv anume iar baiatul acela mie imi aduce doar bine si sunt sigura de el, atunci nu, nu i-as baga in seama.

| mihai69 a răspuns:

Aș mai aștepta un an și mi-aș vedea de treabă după majorat.

| GoldenZenith a răspuns:

I-ai intrebat si tu de ce nu sunt de acord cu "sufletul pereche"? Ce ii deranjeaza si ce vor de fapt? Parintii sunt parinti pentru totdeauna, perechea ta poate fi temporara si sa te lase cand ti-e lumea mai draga. Dupa, unde te intorci? La familie, la ai tai. Nu ii judeca si incearca sa ajungi la un consens cu ei. Probabil au un motiv intemeiat pentru care au parerea respectiva.

| sony22 explică (pentru GoldenZenith):

El este din alt oras, il cunosc de 4 ani si in 3 iunie facem 7 luni impreuna si peste 3 luni el vrea sa vina la mine dar parintilor nu le convine pentru ca ei cred ca voi fii dezamagita sau este un pervers batran, el ma face fericita si m-a facut intotdeauna si stiu ca nu este un pervers batran dar parintii mei nu ma asculta

| Ara997 a răspuns (pentru sony22):

De curiozitate, ce varsta are?

| sony22 explică (pentru Ara997):

| kandaraki a răspuns:

Eu cred ca parintii atata timp cat te intretin si depinzi de ei trebuie sa ii asculti, daca iti argumenteaza de ce trebuie sa te desparti si ai de invatat mai bine ii asculti.

| sony22 explică:

Vreau sa va multumesc tuturor pentru raspunsuri, urma sa vorbesc cu mama dar inainte stiam ca nu o sa ii convina, dar am vorbit si nu a avut nimic impotriva happy