| Armiilias a întrebat:

Buna, daca pe 31 iulie am fost la medic si avem 31 de săptămâni de sarcina (7luni ) si astăzi suntem in 9 august cate săptămâni am?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce fata de data de 31 Iulie si pana astazi 9 August au trecut doar 9 zile adica 1 saptamana si 2 zile, reiese in mod logic ca sarcina a implinit 32 de saptamani, adica a 8 luni. Multa sanatate!

| Armiilias explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos, eram dezorientată fiind prima sarcină

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Și o știam... că am avut-o la teza din clasa cincea.
Cred că 32 și 2 zile.

| sofisis a răspuns:

Serios? E o intrebare serioasa? 31 de sapt + 1 sapt si 2 zile. = 32 sapt si 2 zile...

| Armiilias explică (pentru sofisis):

E prima sarcina si nu știam mulțumesc oricum