| anonim_4396 a întrebat:

Buna daca te masturbezi inseamna ca ti-ai inceput viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| KiddaDot a răspuns:

Nu. Masturbarea este ceva normal atat la virgini, cat si la cei care nu mai sunt. Primul contact sexual inseamna dezvirginare. Atunci cand ai un contact cu o persoana de sex opus. Sper ca te-am lamurit :*

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu inseamna asta, e cu totul altceva

| Adry05 a răspuns:

Nu. Viaţa sexuală începe în momentul în care te dezvirginezi alături de o parteneră.

| consilierultau001 a răspuns:

Din punct de vedere hormonal, da, fizic nu esti decat un robotel

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana nu bagi guzganul in borticica esti virgin

| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea nu este acelasi lucru cu inceperea vietii sexuale.

| kevincube a răspuns:

Viaţa sexuală normal poţi considera că ai început-o atunci când ţi-ai băgat penisul în vaginul unei fete.

| darialdoctorlav a răspuns (pentru kevincube):

Nu este absolut necesar sa fie vaginul unei fete...

| Horia1313 a răspuns:

In niciun cazwinking

| PrintzesaTha a răspuns:

Nu nu inseamna ca ti-ai inceput viata sexuala.winking

| batranulurs a răspuns:

Nu inseamna ca ti-ai inceput viata sexuala dar e bine sa o obisnuiesti putin pentru ca atunci cand o sa se intample o sa-ti fie mai usor, asa ca tine-te de treaba.bafta