| BlitzLikeXd a întrebat:

Cam pe la ce varsta e bine sa-ti incepi viata sexuala si sa te masturbezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata sexuala de la 16 ani iar masturbarea de la 14 ani

7 răspunsuri:
| Adinuush a răspuns:

Viaţa sexuală se începe în cele mai multe cazuri după 18 ani pentru că atunci eşti sigur pregatit-ă happy iar măsturbarea înainte cu 2 - 3 ani dar nu e bine happy te afectează şi psihic. Ai grijă happy

| Bubutita a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa faci asta niciodata(masturbarea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexologii recomanda 9 ani, si 17 ani. Eu personal recomand 12 ani, si 16 ani, pentru ca ai nevoie de o perioada mai mare de a copilarii, apoi ai timp pentru toate.
Mult noroc!

| irrumator30 a răspuns:

Viata sexuala 16-18 ani, masturbat 14-15

| pilifalexandru a răspuns:

Viata sexuala peste 18 ani, masturbare niciodata..., creeaza mari probleme psihologice ale caror consecinte le vei simti din plin peste ani: impotenta, ejaculare precoce pentru barbati iar pentru femei lipsa apetitului sexual si lipsa de orgasm.

| PISIPISI14 a răspuns:

De la 2 ani e cel mai bine.il pui pe taicatu sa ti-o frece

| Tiganificatorul a răspuns:

Te cand te nasti.